REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

- Robert Rachowski Product Manager Sanplast SA

O różnicach w procesie powstawania brodzików akrylowych i kompozytowych mówi Robert Rachowski, product manager w firmie Sanplast.

REKLAMA

Różnic produkcyjnych jest kilka. Począwszy od materiałów użytych do produkcji, po proces technologiczny. Przy produkcji brodzików akrylowych wykorzystywana jest forma, płyta akrylowa, wzmocnienie dna brodzika oraz żywica. Z podgrzanej płyty akrylowej robiona jest wytłoczka, która następnie „naciągana” jest na odpowiednią formę. W ten sposób kształtowany jest dany typ brodzika, który to w ostatnim etapie jest wzmacniany.

Brodziki z konglomeratu wylewane są w formie. Taki odlew nabiera twardości. Ostatnią fazą produkcji jest polerowanie. Brodziki z konglomeratu charakteryzują się znakomitymi właściwościami mechanicznymi i chemicznymi. Ich gładka i nieporowata powierzchnia ułatwia utrzymanie ich w czystości. Brodziki takie są odporne na odbarwienia i plamy. Materiał używany do produkcji jest trwały na ścieranie, dzięki temu produkty zachowują swój pierwotny wygląd przez długi czas.

- Robert Rachowski Product Manager Sanplast SAREKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA