Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ceramika łazienkowa: ekspert wyjaśnia różnicę między szkliwem a powłoką

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 15 wrz 2014 08:31
Ceramika łazienkowa: ekspert wyjaśnia różnicę między szkliwem a powłoką
Magdalena Usar, menedżer marketingu w Villeroy&Boch. / Fot. Villeroy&Boch

Czym różni się szkliwo od zwykłej powłoki w ceramice łazienkowej wyjaśnia Magdalena Usar, menedżer marketingu w Villeroy&Boch. Wyjaśnia też jak odpowiednia powłoka wpływa na właściwości użytkowe wanien, umywalek i misek ustępowych.

REKLAMA

Mówiąc o rozwiązaniach takich jak CeramicPlus Villeroy&Boch, należy zaznaczyć, że jest to gładkie szkliwo, a nie powłoka. To rozróżnienie jest bardzo ważne. Dlaczego? Powłoki mogą się ścierać, szkliwo jest trwalsze i bardziej zintegrowane z ceramiką. Zwykła ceramika pokryta jest mikroskopijnymi porami, w których gromadzą się zanieczyszczenia, dające się usunąć tylko silnymi środkami czyszczącymi.

Natomiast na powierzchni CeramicPlus, kropelki wody łączą się ze sobą w duże cząsteczki i cienkimi strumieniami spływają po ściankach. Innymi słowy nie mogą przeniknąć przez szkliwioną ochronną powłokę. Po drodze zbierane są drobne osady, w tym ślady kropel. Dlatego nawet po kilku dniach, ceramika wciąż pozostaje czysta i higieniczna. Usuwanie zabrudzeń jest łatwiejsze i szybsze, niż w przypadku tradycyjnego szkliwa. Łatwiej o zachowanie higieny i świeżości w toalecie.

Dobrym przykładem będą miski ustępowe (np. naszej produkcji), w których szkliwiona jest także powierzchnia przy odpływie – zapobiega to nieprzyjemnym zapachom i przywieraniu nieczystości.

Utrzymanie szkliwa CeramicPlus w czystości wymaga mniejszego zużycia wody, co więcej – odradzam używania mocnych, żrących, a przez to szkodliwych dla środowiska środków. Wystarczy miękka szmatka i woda. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA