Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Części wymienne do kabin prysznicowych

  • Autor: Redakcja Magazynu Łazienka, notowała Karolina Kulikowska
  • 11 lip 2014 08:55
Części wymienne do kabin prysznicowych
Jacek Graliński, kierownik działu serwisu w firmie Roca Polska

O pracach nad jakością części wymiennych do kabin prysznicowych opowiadają kierownicy działu serwisu, Jacek Graliński z firmy Roca Polska i Sylwia Stefanko reprezentująca Aquaform.

REKLAMA

Użytkownik kabiny zazwyczaj nie skupia uwagi na jej częściach czy akcesoriach, z których korzysta na co dzień i które, co za tym idzie, podlegają naturalnemu zużyciu. Mowa tu o uszczelkach, listwach magnetycznych, suwakach, rolkach, prowadnicach, uchwytach, czy wreszcie elementach szklanych (szyby, drzwi). Które z części wymiennych eksploatują się najszybciej i czy na rynku pojawiają się nowe technologie, które zwiększają ich trwałość? Jak wygląda proces dążenia do uzyskania jak najlepszej jakości części wymiennych?

Ważne detale

- Mając na względzie oczekiwania konsumentów, nad ulepszeniami produktów pracuje się systematycznie, dążymy do uzyskania lepszej jakości. Przykładem może być zamontowanie w kabinie podwójnych rolek, które można łatwo wypinać podczas czyszczenia, co gwarantuje utrzymanie kabiny w czystości przez długi czas, czy wykorzystanie do produkcji profili i uchwytów materiału odpornego na zarysowania. Istotny jest również system płynnego otwierania drzwi, który optymalizuje korzystanie z kabiny zwłaszcza w przypadku niewielkiej przestrzeni łazienkowej. Jeżeli zaś chodzi o zużycie konkretnych części, najbardziej podatnymi na ten proces elementami są rolki oraz uszczelki – mówi Jacek Graliński, kierownik działu serwisu w firmie Roca Polska.

Jak testuje się elementy wymienne?

- Dział kontroli jakości bada wytrzymałość wszystkich produktów, zanim zostaną prowadzone do sprzedaży. Dzięki temu już w początkowych etapach zostają wyłapane ewentualne nieprawidłowości. Przykładowo, stosowane w kabinach prysznicowych rolki badane są w teście 20 tys. cykli otwierania i zamykania drzwi. W ten sposób sprawdza się wytrzymałość rolek i szacunkowy okres eksploatacji produktu. Z każdej dostawy surowców pobierane są próbki, które następnie poddaje się testom. Weryfikuje się na przykład czy szyby stosowane w kabinach prysznicowych są dobrze zahartowane i spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Dodatkowo dział technologiczny wprowadza szereg modernizacji i usprawnień poprzez stosowanie coraz trwalszych i nowocześniejszych materiałów do produkcji poszczególnych elementów wchodzących w skład produktów – przekonuje Sylwia Stefanko, kierownik działu serwisu i działu obsługi klienta Aquaform S.A.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA