REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czy branża odczuje podatek od sprzedaży detalicznej?

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 08 wrz 2016 10:29
Czy branża odczuje podatek od sprzedaży detalicznej?
Tomasza Desko, prezes Grupy Cermag

Od 1 września obowiązuje nowa ustawa od podatku od sprzedaży detalicznej. Jednak na polskim rynku wyposażenia łazienek funkcjonuje niewiele firm, które podatek zapłacą. Według Tomasza Desko, prezesa Grupy Cermag nowy podatek dotknie głównie np. markety DIY.

REKLAMA

Przede wszystkim cieszę się, że ustawodawcy liczą się z opinią przedstawicieli środowiska handlowego przy procesie wdrażania ustaw podatkowych mających znaczący wpływ na naszą, jak i inne branże.

Jakiś czas temu bardzo zaangażowałem się w kampanię przeciw wprowadzeniu podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, gdyż uważam, że kryterium wielkości powierzchni handlowej było nietrafione. Kontaktowałem się z poznańskimi posłami i senatorami, lokalnymi i ogólnopolskimi organizacjami biznesowymi którzy podjęli stosowne działania. W owym czasie cała branża zjednoczyła się tworząc swoistą akcję społeczną przeciwko wprowadzeniu tegoż podatku i z satysfakcją stwierdzam, że kampania ta przyniosła skutek.

Jeśli chodzi o podatek od sprzedaży detalicznej, uważam, że nasze środowisko tj.branża ceramiczno-łazienkowa nie odczuje wprowadzonego opodatkowania, gdyż niewiele jest firm spełniających ustalone kryteria obrotów w kanale detalicznym. Nie ukrywam, że w moim odczuciu to dobrze, że sklepy sieciowe o dużych przychodach zostaną objęte tym podatkiem, gdyż efektywność podatku CIT w stosunku do takich firm była rażąco niska. W branży budowlanej objęte nim zostaną głównie sieci DIY i być może część salonów meblowych. O ile w ogóle podatek ten nie zostanie zakwestionowany przez UE…..


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA