×

Szukaj w serwisie

Ekspert radzi: Fototapeta w łazience - jak prawidłowo ją zamontować

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 06 lut 2018 12:45
Ekspert radzi: Fototapeta w łazience - jak prawidłowo ją zamontować
Choć w świecie łazienek wciąż największą popularnością cieszą się kafelki, marki takie jak np. Redro oferują ciekawą alternatywę dla wszystkich poszukujących niecodziennych inspiracji. Mowa o fototapetach, które stwarzają niewyobrażalne możliwości aranżacyjne. Fot. Redro.pl
Ekspert radzi: Fototapeta w łazience - jak prawidłowo ją zamontować
Ekspert radzi: Fototapeta w łazience - jak prawidłowo ją zamontować
Ekspert radzi: Fototapeta w łazience - jak prawidłowo ją zamontować

Z myślą o wykorzystaniu w łazience producenci przygotowali rozwiązania o wysokiej odporności na wilgoć. Ewa Czarkowska, ekspert marki Redro, radzi jak prawidłowo zamontować fototapety w łazience.

Pojawianie się coraz bardziej innowacyjnych materiałów wykończeniowych powoduje, że domowe wnętrza zyskują zupełnie nowy charakter. Choć w świecie łazienek wciąż największą popularnością cieszą się kafelki, marki takie jak np. Redro oferują ciekawą alternatywę dla wszystkich poszukujących niecodziennych inspiracji. Mowa o fototapetach, które stwarzają niewyobrażalne możliwości aranżacyjne.

Z myślą o rozwiązaniach łazienkowych stworzona została kategoria fototapet wyjątkowo odpornych na działanie wilgoci. Są one wykonywane na winylowym podkładzie z warstwą flizeliny od wewnątrz. Optymalne zabezpieczenie zapewnia również dodatkowe pokrycie nadruku laminatem o wykończeniu matowym, bądź błyszczącym.

Niemniej jednak, aby cieszyć się nowym obliczem łazienki równie istotny jak wybór właściwego wzoru jest precyzyjny montaż fototapety.

Przed przystąpieniem do pracy należy upewnić się, czy dedykowana powierzchnia jest sucha oraz wystarczająco wygładzona, tak by uniknąć wszelkich nieestetycznych zagnieceń zniekształcających wzór. Wskazane jest również uprzednie pokrycie ściany gruntem.

Po odpowiednim przygotowaniu podłoża możemy przystąpić do montażu fototapety. Prawidłowe usytuowanie fototapety ułatwi wyrysowanie pionowych linii pomocniczych. Następnie należy rozrobić właściwy klej, taki jak np. Metylan Direct oraz pokryć nim dokładnie całą wewnętrzną stronę pierwszego brytu, ze szczególnym uwzględnieniem krawędzi.

Ważne jest, by przyklejanie poszczególnych pasów fototapety zaczynać od góry ściany. Pojawiające się w trakcie klejenia pęcherzyki można usunąć tuż po naklejeniu, wygładzając powierzchnię fototapety wałkiem malarskim lub rolką dociskową. Aby uniknąć zacieków, mogących zniszczyć nadruk, nadmiar kleju należy systematycznie usuwać wilgotną ściereczką, bądź gąbką. Ważne jest też by do momentu wyschnięcia kleju w miarę możliwości chronić pomieszczenie przed działaniem wilgoci, tak aby w przyszłości przez długi czas móc się cieszyć estetycznie wyglądającą fototapetą.

Porady udzieliła:

czarkowska.jpg
czarkowska.jpg

Ewa Czarkowska,
ekspert marki Redro
architekt zaprzyjaźnionego z firmą studia architektonicznego Clue Design

Więcej informacji na Redro.pl
Rekomendowane dla CiebieNewsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce