Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ekspert radzi: Gdzie zamontować grzejnik w łazience?

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 13 sie 2014 12:29
Ekspert radzi: Gdzie zamontować grzejnik w łazience?
Michał Gołaś, dyrektor marketingu w firmie Stelrad. / Fot, Stelrad
Ekspert radzi: Gdzie zamontować grzejnik w łazience?
Ekspert radzi: Gdzie zamontować grzejnik w łazience?
Ekspert radzi: Gdzie zamontować grzejnik w łazience?

O funkcjonalności i estetyce i należnym miejscu grzejników w łazience mówi Michał Gołaś, dyrektor marketingu w firmie Stelrad.

REKLAMA

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż korzystanie z łazienki, w której panują iście arktyczne temperatury. Aby sytuacja ta nie zdarzyła się w naszym domu, podczas decyzji o zakupie grzejników weźmy pod uwagę wskazówki Michała Gołasia, eksperta z firmy Stelrad. Te praktyczne porady pozwolą nam wybrać funkcjonalne i sprawdzone rozwiązanie, które wprowadzi do naszego domu przyjemny klimat.

Nie tylko funkcjonalny 

Przy wyborze grzejnika łazienkowego inwestorzy kierują się nie tylko jego funkcjonalnością, ale także estetyką. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o oryginalnych kształtach i kolorach. Standardowo grzejniki płytowe, jak i te drabinkowe malowane są na biało. Coraz częściej projekt aranżacji łazienki zakłada montaż dekoracyjnego grzejnika w modnym kolorze. Ciekawym urozmaiceniem oferty rynkowej są produkty wyposażone w lustro, półki lub dodatkowe uchwyty na ręczniki. Dzięki temu grzejnik przestaje być jedynie źródłem ciepła, a staje się ważnym elementem wystroju łazienki. Warto jednak pamiętać, że bez względu na jego formę najważniejsze są odpowiednie parametry, które pozwolą na uzyskanie przyjemnego klimatu w domowym salonie kąpielowym czy łazience.

Najlepsze miejsce dla grzejnika

Wybierając miejsce montażu grzejnika w łazience należy przede wszystkim wyeliminować umiejscowienie bezpośrednio przy prysznicu, wannie bądź umywalce. Grzejnik łazienkowy nie powinien być narażony na bezpośredni kontakt z wodą. Częste korzystanie z umywalki czy wanny nie pozwoli wyeliminować stałego zawilgocenia grzejnika. Może to prowadzić do korozji, dlatego też zamontujmy grzejniki z dala od źródeł wody. Warto także umiejscowić grzejnik zwłaszcza ten drabinkowy bezpośrednio przy kontakcie tak, aby wyeliminować problem wiszących kabli.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA