Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ekspert radzi: Jak dobrać grzejnik do łazienki?

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 10 lip 2014 13:06
Ekspert radzi: Jak dobrać grzejnik do łazienki?
Michał Gołaś, dyrektor marketingu w firmie Stelrad. / Fot Stelrad
Ekspert radzi: Jak dobrać grzejnik do łazienki?
Ekspert radzi: Jak dobrać grzejnik do łazienki?
Ekspert radzi: Jak dobrać grzejnik do łazienki?
Ekspert radzi: Jak dobrać grzejnik do łazienki?
Ekspert radzi: Jak dobrać grzejnik do łazienki?

Michał Gołaś, dyrektor marketingu w firmie Stelrad, opowiada jak optymalnie wykorzystać właściwości i parametry techniczne grzejników łazienkowych.

REKLAMA

Grzejnik łazienkowy musi spełnić kilka określonych funkcji. Podstawową jest odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. Równie istotna pozostaje możliwość suszenia na nim ręczników oraz bielizny. Dla wielu inwestorów duże znaczenie mają również względy estetyczne i dobra prezencja urządzenia.

Jak zatem wybrać idealny model, który sprosta wszystkim tym wymogom?

Odpowiedni materiał na grzejnik łazienkowy

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym bardzo często dochodzi do kondensacji pary wodnej. Korzystanie z wanny, prysznica czy umywalki powoduje, że powietrze staje się coraz bardziej wilgotne i skrapla się na ścianach, armaturze oraz grzejnikach. Nieodpowiednio zabezpieczone metalowe elementy, mogą zacząć korodować.

Dlatego tak ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego wykonany jest grzejnik oraz czy pozostaje on odporny na rdzę. Na rynku dostępne są grzejniki drabinkowe oraz panelowe. Oba te produkty wykonane są ze stali. Grzejniki panelowe dedykowane do łazienek muszą być galwanizowane. Warto zaznaczyć, że powłoki ochronne muszą być najwyższej jakości. Do zabezpieczenia stosowane są więc inne materiały, niż te używane w grzejnikach przeznaczonych np. do pokoju.

Niebagatelne znaczenie ma budowa grzejnika. Te tradycyjne, panelowe mają kompaktową konstrukcję, którą ciężko jest dokładnie zabezpieczyć we wszystkich miejscach. Szczególnie tyczy się to wnętrza grzejnika, do którego dostęp jest utrudniony. Z tego powodu wielu inwestorów decyduje się na grzejniki drabinkowe wykonane ze stalowych rurek. Pionowe kolektory połączone poziomymi rurkami są malowane lub lakierowane proszkowo, dzięki czemu są odporne na podwyższoną wilgotność.

Istotną kwestią jest jednak jakość wykonania grzejników. Warto zatem zdecydować się na rozwiązanie renomowanego producenta, który udziela wieloletniej gwarancji

Wyższa temperatura w łazience

Salony kąpielowe oraz łazienki są pomieszczeniami, w których powinna być utrzymywana temperatura na poziomie +25°C. Aby zapewnić przyjemny klimat podczas kąpieli musimy pamiętać, aby odpowiednio dopasować źródło ciepła. Wybierając grzejnik łazienkowy ważne jest, aby jego wydajność była o 25% większa, niż w przypadku rozwiązań stosowanych np. w sypialni.

Zwróćmy zatem uwagę nie tylko na jego wymiary, ale przede wszystkim na moc. Warto pamiętać, że wielkość nie zawsze przekłada się na wydajność urządzenia. Odpowiednia temperatura jest także ważna w przypadku, gdy grzejnik służy nam jako suszarka do ręczników czy odzieży. Zbyt niska temperatura może powodować, że mokra bielizna nie będzie wysychać tylko tęchnąć, a w łazience utrzymywać się będzie nieprzyjemny zapach zawilgoconych przedmiotów.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA