Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ekspert radzi: jak wybrać gotową obudowę do wanny

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 05 cze 2014 13:02
Ekspert radzi: jak wybrać gotową obudowę do wanny
Aleksandra Jakubowska, młodszy menedżer produktu Wanny w Sanitec Koło pomaga nam wybrać odpowiednią zabudowę do wanny. / fot. Koło
Ekspert radzi: jak wybrać gotową obudowę do wanny
Ekspert radzi: jak wybrać gotową obudowę do wanny

Aleksandra Jakubowska, młodszy menedżer produktu Wanny w Sanitec Koło radzi nam, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie gotowej obudowy do wanny.

REKLAMA

Znaczna większość wanien wymaga zabudowy co, poza względami czysto estetycznymi, zapewnia dodatkowe wsparcie dla wanny, gwarantując jej stabilność. Zabudowanie wanny gotową, pasującą do niej obudową jest zdecydowanie najwygodniejszym i najprostszym rozwiązaniem. Przy zakupie gotowej obudowy należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Po pierwsze. Kształt wanny. 

Decydując się na gotową obudowę należy ją dobrać do konkretnego modelu wanny. O ile w wannach prostokątnych można skorzystać z uniwersalnych rozwiązań takich jak panele UNI 2 z naszej oferty, tak przy modelach narożnych czy asymetrycznych należy dokonać zakupu obudowy dedykowanej do danej wanny.

Po drugie. Sposób montażu.

Montaż obudowy powinien być na tyle prosty i intuicyjny, aby można go wykonać samodzielnie. Taki system przyjęliśmy w naszych panelach  – opiera się on na systemie wkrętów i klipsów, dzięki czemu może być wykonany bez pomocy fachowców. Wystarczy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją, aby w krótkim czasie cieszyć się obudowaną wanną. Taką obudowę można łatwo zdjąć, jeżeli konieczne jest dokonanie naprawy lub wymiany podłączeń instalacyjnych.

Po trzecie. Materiał.

Ze względu na specyficzne warunki panujące w łazienkach należy postawić na dobrej Jakości materiały. Obudowy do wanien wykonane mogą być np. z polistyrenu lub wilgocioodpornych płyt MDF wykończonych PCV, dzięki temu są nie tylko estetyczne ale również trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. 

Po czwarte. Kolor. 

Bardzo ważne, z estetycznego punktu widzenia jest, żeby kolor obudowy współgrał z kolorem wanny. Możemy się również zdecydować na kontrastowy, modny kolor. Dzięki estetycznej obudowie wanna wygląda jak efektowny mebel, który może się stać ozdobą łazienki.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA