Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Robert Rachowski Product Manager Sanplast SA

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas montażu kabiny prysznicowej oraz o czym pamiętać, by utrzymać je w jak najlepszym stanie, radzi Robert Rachowski, product manager w firmie Sanplast.

REKLAMA

Zanim przystąpimy do montażu powinniśmy dokładnie zapoznać się z instrukcją, w przypadku wątpliwości, poprosić o pomoc sprzedawcę lub skontaktować się z producentem lub serwisantem. Warto pamiętać, że instrukcja montażu nie jest w stanie przewidzieć każdej indywidualnej sytuacji klienta, dlatego sposób montażu trzeba zawsze dostosować do warunków zabudowy łazienki. m.in.: dopasowanie odpowiednich kołków rozporowych do materiału w którym mają być montowane, np. innych do płyt gipsowo- kartonowych, a innych do pustaków ceramicznych.

Po montażu właściwym należy pamiętać, aby kabinę odpowiednio wyregulować, a tzw. elementy jezdne (suwaki i rolki) nasmarować wazeliną techniczną. W miejscu styku kabiny ze ścianą i z brodzikiem warto uszczelnić przestrzenie silikonem sanitarnym, zabezpieczając tym samym kabinę przed przeciekaniem.

Aby na dłużej cieszyć się dobrym stanem produktów, warto pamiętać o okresowej kontroli „stanu technicznego kabiny” przynajmniej raz na kwartał, a także właściwej pielęgnacji przy użyciu łagodnych środków myjących.

- Robert Rachowski, product manager w firmie Sanplast.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA