Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Elżbieta Pękala, dyrektor zarządzający Duravit Polska

O rosnącej popularności desek myjących, perspektywach rozwoju tego segmentu produktów oraz innowacjach jakie pojawiły się na rynku mówi Elżbieta Pękala, dyrektor zarządzający Duravit Polska.

REKLAMA

Od momentu wprowadzenia przez Duravit na rynek deski myjącej SensoWash, które miało miejsce na targach sanitarnych ISH 2011 w Niemczech, stwierdzamy ciągle rosnące zainteresowanie naszych klientów tym rozwiązaniem. Uzasadniamy to z jednej strony ponadczasowym, eleganckim wzornictwem deski SensoWash Starck. Z drugiej zauważamy, że znajomość tego rodzaju produktu wśród konsumentów znacząco rośnie. Dużo podróżujemy, również do Azji, gdzie taki rodzaj komfortu należy już do standardów. Coraz większa liczba mieszkańców zachodniego świata odkrywa to nowe uczucie świeżości.

Pewne jest, że kto docenił dbanie o higienę intymną z wykorzystaniem wody, na przykład na urlopie, nie chce tego stracić w swoim środowisku domowym. Jesteśmy przekonani, że za 10 lat deska myjąca stanie się elementem wyposażenia każdej komfortowej łazienki w naszej części Europy.

Nowoczesne wymogi czystości i higieny, wysoki komfort użytkowania i dobry design, przenoszą się w szybkim tempie na obszar łazienki i toalety. Deska myjąca jest tu wyraźnym trendem. Od niej można wysnuć kilka równoległych kierunków rozwoju, aż do klasycznych produktów wellnessowych. Coraz aktywniej koncentrujemy też naszą uwagę na indywidualnej profilaktyce zdrowotnej.

Nasza firma uzupełniła w bieżącym roku swoja ofertę desek myjących o SensoWash e, czyli wariant specjalny dla rynku europejskiego. W tym modelu zabezpieczenie przed zawracaniem użytej wody do obiegu wody pitnej zostało zintegrowane z deską. SensoWash e całkowicie spełnia rozporządzenia dotyczące wody pitnej określone normą DIN EN 1717 i została odpowiednio certyfikowana przez DVGW.

Dodatkowo zarządza inteligentnym i oszczędnym gospodarowaniem surowcami. Ciepła woda jest do dyspozycji użytkownika tylko według jego zapotrzebowania tzn. w wymaganej ilości i tak długo jak użytkownik tego chce. Umożliwia to zamontowany przepływowy podgrzewacz wody, który w sposób ciągły podgrzewa wodę z instalacji. Duravit świadomie stawia na higienę i rezygnuje ze zbiornika na wodę. Tym samym zapobiegamy tworzeniu się bakterii, dla których zalegająca w zbiorniku ciepła woda byłaby idealnym środowiskiem do rozwoju.

Kolejną innowacją z zakresu wspierania środowiska naturalnego jest wbudowany moduł oszczędności energii: po jego uruchomieniu podgrzewanie deski w następnych 8 godzinach jest nieaktywne. Ten proces powtarza się codziennie automatycznie o tej samej porze. W ten wygodny sposób podgrzewanie może zostać wyłączone na przykład na noc, a użytkownik nie musi o tym pamiętać.

Dodatkowy komfort oferuje dostarczana w komplecie druga nakładka na dyszę myjącą, która myje szczególnie miękkim strumieniem wody. Można ją łatwo wymienić ze standardową. Model e jest kompatybilny z seriami Duravit i tak jak inne modele z szeregu produktów Design by Philippe Starck, był wielokrotnie wyróżniony za nowoczesność i ponadczasowość.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Zgadzam sie,że jest to bardzo praktyczne i higieniczne rozwiązanie.Coraz więcej pojawia się na naszym rynku desek myjącym( Uspa,Bio bidet,Geberit ) i to czyni je również bardziej dostępnymi z czego bardzo się cieszę, bo też jestem szczęśliwym użytkownikiem takiej deski. To olbrzymi komfort móc umyć się po każdym skorzystaniu z toalety-polecam:-)Nie musimy też mieć dużej łazienki aby zamontować taką deskę myjącą co jest dodatkowym jej atutem bo nawet w malutkiej łazience zyskamy \"dwa w jednym\" czyli i toaletę i bidet.Jest to również świetne rozwiązanie dla dzieci i naszych dziadków w codziennej pielęgnacji przy której często już nie będą potrzebować pomocy od osób trzecich :-)
    • Józek , 2015-08-31 12:22:17

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA