REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Selena odnotowuje wzrost dochodu w 2015 r.

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 06 maj 2016 17:05
Grupa Selena odnotowuje wzrost dochodu w 2015 r.
Krzysztof Domarecki, przewodniczący rady nadzorczej Selena. Fot. Newseria Inwestor

Krzysztof Domarecki, przewodniczący rady nadzorczej Selena z optymizmem mówi o poprawie sytuacji finansowej firmy na rynkach chemii budowlanej zarówno w Polsce, jak i we Włoszech, Hiszpanii i Turcji.

REKLAMA

Krzysztof Domarecki, przewodniczący rady nadzorczej Selena zauważa pozytywne tendencje zachodzące w branży i liczy na poprawę osiąganych wyników. Wzrost rentowności widoczny był już w 2015 r., kiedy to przy skonsolidowanych przychodach rzędu 997,9 mln zł (spadek o 9,6 proc. rdr.) grupa osiągnęła zysk netto na poziomie 26,8 mln zł. Był to wynik o 28,8 proc. lepszy niż rok wcześniej.

Ten rok już jest lepszy. Mamy wyraźne odbicie rynkowe w Polsce, we Włoszech, w Hiszpanii czy w Turcji. Dobrze wygląda sytuacja w Europie Centralnej. Naszym zdaniem powoli stabilizuje się także sytuacja w Europie Wschodniej. Spodziewamy się, że za rok lub półtora tamtejsze rynki także zaczną iść do góry – przewiduje przewodniczący rady nadzorczej Selena.

Budowa portfolio

Wraz z ekspansją geograficzną spółka pracuje nad rozszerzeniem swojego portfolio produktowego. Chce także podnieść jakość swojej oferty. W tym celu blisko współpracuje ze środowiskiem naukowym, korzystając m.in. ze środków pochodzących z funduszu BRIdge Alfa. Angażuje się także w przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym. W lutym br. Selena była sponsorem Mistrzostw Młodych Dekarzy, które odbyły się w Poznaniu.

Źródło: Newseria Inwestor


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA