REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Horst King, Kaldewei: Niemcy coraz więcej wydają na remonty

  • Autor: mat. prasowe, AK
  • 28 sie 2015 09:51
Horst King, Kaldewei: Niemcy coraz więcej wydają na remonty
Horst King, sales director na Niemcy w firmie Kaldewei. / fot. Kaldewei

O trendach i sytuacji na rynku sanitarnym w Niemczech opowiada Horst King, sales director na Niemcy w firmie Kaldewei.

REKLAMA

 - Jak się rozwija rynek sanitarny w Niemczech?

Horst King, Sales Director na Niemcy w firmie Kaldewei: Dzięki dostępności tanich kredytów Niemcy są coraz bardziej skłonni do wydawania pieniędzy na remonty. Rośnie poziom inwestycji w nieruchomości, a przede wszystkim w modernizację istniejących obiektów. Branża sanitarna też z tego korzysta. Dotąd byłem rozczarowany tym, że klienci wybierali tanie produkty, ale dostrzegam, że coraz częściej sięgają po wysokiej jakości produkty i profesjonalne rzemiosło. Problemem jest niedobór wykwalifikowanych handlowców, w sytuacji gdy listy zamówień są przepełnione. To skutkuje opóźnieniami w remontach. Trochę potrwa nim sytuacja ulegnie poprawie.

- Badania wskazują, że przeciętna niemiecka łazienka jest remontowana co mniej więcej 20 lat. Jak często powinien być przeprowadzany remont łazienki?

To wszystko zależy od stanu zużycia produktów. My dajemy gwarancję na swoje produkty na 30 lat więc klienci będą się mogli nimi cieszyć przez kilka dekad. 

- Jakie trendy obserwujecie na rynku niemieckim w odniesieniu do wanien czy pryszniców?

Jest teraz olbrzymie zainteresowanie brodzikami na poziomie podłogi. I nie chodzi tu tylko o to, że takie rozwiązania korespondują z ideą „Projektowania uniwersalnego”, ale sprawiają też, że łazienki wyglądają na przestronniejsze i bardziej nowoczesne. My mamy ponad 50 tys. wariantów rozwiązań prysznicowych na poziomie podłogi dla każdego typu pomieszczenia. Ponadto, dzięki precyzyjnym systemom montażu, mogą być zainstalowane w zaledwie paru krokach. Ci, którzy preferują kąpiele w wannie, pytają o dodatkowe funkcje zwiększające komfort kąpieli. Tutaj np. zainteresowanie budzi nasze rozwiązanie łączące wannę z systemami nagłośnienia, dzięki czemu możemy słuchać muzyki w trakcie kąpieli.

- Dziękuję za rozmowę.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA