REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jacek Stalka, Atlas: Nie jesteśmy gotowi na stosowanie produktów ekologicznych

  • Autor: redakcja Ryneklazienek.pl
  • 12 maj 2015 04:28
Jacek Stalka, Atlas: Nie jesteśmy gotowi na stosowanie produktów ekologicznych
Jacek Stalka, dyrektor generalny ds. sprzedaży krajowej w firmie Atlas

Jacek Stalka, dyrektor generalny ds. sprzedaży krajowej w firmie Atlas mówi o tym, dlaczego polski rynek budowlany nie jest w pełni przygotowany do ekologicznego podejścia.

REKLAMA

Chyba jeszcze jako społeczeństwo nie jesteśmy gotowi na stosowanie produktów ekologicznych, jeżeli są droższe od tradycyjnych wyrobów. Chociaż świadomość z pewnością jest wyższa i to na pewno jest naszą przewagą. Jesteśmy odpowiedzialnym producentem, więc naszą rolą jest także kształtowanie polskiego budownictwa przez edukowanie społeczeństwa zaangażowanego w proces inwestycyjny.

Ekologiczne podejście wymaga też pewnych zmian w naszym systemie prawnym, w tym egzekucję wymagań wobec materiałów budowlanych. Wymagania stawianie obecnie wobec dostawców i podwykonawców niestety często nie są respektowane, przez co do realizacji budów są wykorzystywane materiały niespełniające dyrektyw środowiskowych czy założeń ekologicznych.

Niejednokrotnie wyroby nie posiadają stosownych dokumentów dopuszczających do obrotu, a plagą są materiały dystrybuowane bez odpowiedniego podatku, co sprzyja pojawianiu się materiałów niskiej jakości, dalekich od ekologicznego charakteru. Dla nas ekologia jest jednym z wyznaczników w ramach społecznej odpowiedzialności, dlatego np. dbamy o jak najniższą zawartość LZO w naszych produktach, a w wyniku naszych prac systemowi ociepleń Atlas Etics przyznano deklarację środowiskową III typu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA