Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak dobierać płytki do łazienek w stylu skandynawskim - porada eksperta

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 09 wrz 2014 10:19
Jak dobierać płytki do łazienek w stylu skandynawskim - porada eksperta
Joanna Ciecierska, stylistka w firmie Ceramstic. Fot. Newseria Lifestyle

Branża ceramiczna oferuje szeroki zakres płytek, które dzięki przetarciom i zróżnicowanej kolorstyce, świetnie pasują do stylu skandynawskiego w łazience - uważa Joanna Ciecierska, stylistka w firmie Ceramstic.

REKLAMA

- Styl skandynawski w Polsce znalazł bardzo szerokie grono odbiorców. jest uniwersalny, gdyż korzysta głównie z koloru białego, szarego, a także delikatnych dodatków beżu. Jest więc doskonałą bazą do późniejszych rearanżacji wnętrza. Aranżując wnętrze w stylu skandynawskim możemy czerpać z naturalnych materiałów takich jak drewno, naturalne tkaniny, czy też nawet skóry naturalne. 

- Branża ceramiczna proponuje klientom kolekcje, które w doskonały sposób inspirują się właśnie naturą oraz naturalnym zużyciem materiału, a to doskonale sprawdza się we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim. Ponieważ pamiętajmy, że w takich wnętrzach doskonale sprawdzają się również dodatki w stylu vintage.

-  Do takich wnętrz pasują również przetarcia inspirowane kolorami, które polski odbiorca najbardziej ukochał - beżowymi. Jest to np. kolor mokka, który w tym momencie się staje się bardzo popularny w świecie projektowania. 

- Natomiast nie zapominajmy o szarości, która jest bardzo charakterystyczna dla stylu skandynawskiego. W tym momencie zauważalna jest tendencja do sięgania również po płytki szare, inspirowane betonem architektonicznym. Dostępne są na rynku np. płytki, które są inspirowane betonem szalunkowym. Znakomicie wyglądają na dużych powierzchniach. 

Więcej o wykorzystaniu nowoczesnych materiałów ceramicznych w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim - w materiale wideo.

Źródło: Newseria Lifestyle


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA