REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak stosować beton architektoniczny w łazience

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 24 maj 2016 09:57
Jak stosować beton architektoniczny w łazience
Patryk Kaczanowski, projektant Morgan&Möller Beton Architektoniczny.

Patryk Kaczanowski, projektant w firmie  Morgan&Möller Beton Architektoniczny przekonuje, że beton architektoniczny sprawdzi się przy aranżacji minimalistycznej łazienki. Zaimpregnowany powierzchniowo nie ulegnie zawilgoceniu.

REKLAMA

W procesie produkcji do mieszanki betonowej dodaje się środek hydrofobowy, który ogranicza chłonięcie wody. W ten sposób meble czy blaty chronione są od wewnątrz. Jeżeli beton ma mieć zastosowanie w przestrzeniach mokrych, jak łazienka, kuchnia, czy ogród, powinien zostać dodatkowo zaimpregnowany powierzchniowo.

Impregnat tworzy przezroczystą błonę, dzięki której powierzchnia staje się bardziej odporna nie tylko na wilgoć (woda nie jest od razu wchłaniana przez beton), ale także na urazy mechaniczne i chemikalia. Impregnat ułatwia również czyszczenie produktu.

Podczas sprzątania należy raczej zrezygnować z agresywnych środków wybielających czy ścierających. Mogą one wejść w reakcję z impregnatem, poza tym istnieje ryzyko uszkodzenia wierzchniej warstwy impregnatu. Zwykłe mydło lub płyn do mycia naczyń plus ciepła woda w zupełności wystarczą.

Beton architektoniczny w minimalistycznej łazience wygląda znakomicie, szczególnie w połączeniu z innymi naturalnymi materiałami takimi jak drewno czy cegła. Nie bójmy się stosować tego materiału również w stylowym wnętrzu na zasadzie kontrastu.

W łazience możemy wykorzystać betonowe płyty, blaty, umywalki czy brodziki. W ofercie marki Morgan&Möller znajduje się standardowe wyposażenie łazienkowe, ale również to wykonywane na zamówienie – pod wymiar.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA