REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaka jest rola instalatora przy wyborze grzejnika łazienkowego?

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 28 kwi 2016 12:00
Jaka jest rola instalatora przy wyborze grzejnika łazienkowego?
Marcin Gostyński, krajowy szef sprzedaży w firmie Instal Projekt

Czy instalatorzy interesują się wzornictwem grzejników? Marcin Gostyński, krajowy szef sprzedaży w firmie Instal Projekt podczas targów Instalacje opowiedział nam o roli tej grupy wykonawców w doborze grzejników do łazienek.

REKLAMA

Nasza oferta bazuje na pograniczu produktów dla instalatora i dla osoby, która wykańcza wnętrza. Z racji tego, że grzejnik jest elementem widocznym we wnętrzu, to o tym jaki zostanie kupiony najczęściej decyduje inwestor, a nawet – jeśli mowa o rodzinach – kobieta, bo kwestie estetyczne są tu ważne.

Grzejniki są też dobierane przez architektów wnętrz. W Polsce zadanie instalatora sprowadza się głównie do przygotowania instalacji, która będzie sprawna i trwała. Tego się od niego oczekuje, a nie tego że będzie doradzał w doborze stylistyki produktu.

Choć są oczywiście rożnego rodzaju budowy i w zależności od zasobności portfela proces zakupu grzejnika wygląda różnie. Jeśli inwestor remontuje łazienkę sam, to naturalnie korzysta z najprostszych rozwiązań. I wtedy też rola instalatora jest znacząca – bo on potrafi dobrać parametry które się w danym wnętrzu sprawdzą.

Jeśli klient jest zamożniejszy, to wtedy naturalnie zyskuje na znaczeniu zdanie architekta czy projektanta. Instalator wtedy tylko montuje, a przy grzejnikach dekoracyjnych często jest tak, że wyprowadza jedynie przyłącza. Dzięki standaryzacji produktów potem klient może dowolny grzejnik sobie zainstalować.

Czy instalatorzy są zainteresowani kwestiami wzorniczymi? Są różnego rodzaju instalatorzy, także tacy którzy działają na pograniczu wykańczania wnętrz. I wtedy są zainteresowani wyglądem produktów. Ale są też tacy, którzy tym się interesują, bo coraz więcej obiektów jest rewitalizowanych i stawia się wtedy na formę, na kształt produktu. Na dopasowanie produktów do wnętrza. Wtedy przychodzą do nas, by dowiedzieć się jak one działają, jak trzeba je przyłączyć, etc. To są rzeczy, w których chcą się dokształcać.

- Marcin Gostyński, krajowy szef sprzedaży w firmie Instal Projekt


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA