REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jakość materiałów budowlanych coraz ważniejsza dla inwestorów i wykonawców

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 13 sty 2016 10:03
Jakość materiałów budowlanych coraz ważniejsza dla inwestorów i wykonawców
Paweł Kisiel, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu Grupy Atlas. Fot. Atlas

W 2015 roku zaobserwowaliśmy intensywny wzrost w sektorze budownictwa deweloperskiego, ale jednocześnie wyraźnie słabnącą dynamikę budownictwa indywidualnego, odpowiadającego w Polsce za około 3/4 powierzchni mieszkaniowej - podkreśla Paweł Kisiel, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu Grupy Atlas.

REKLAMA

W 2015 roku zaobserwowaliśmy intensywny wzrost w sektorze budownictwa deweloperskiego, ale jednocześnie wyraźnie słabnącą dynamikę budownictwa indywidualnego, odpowiadającego Polsce za około 3/4 powierzchni mieszkaniowej. Jesteśmy jednak dobrej myśli z uwagi na informacje o już rozpoczętych inwestycjach oraz planowanych budowach z przyznanymi pozwoleniami.

Liczymy na to, że rynek budowlany w kolejnym roku będzie charakteryzował się lepszą koniunkturą, m.in. dzięki inwestycjom infrastrukturalnym opartym w dużym stopniu o fundusze z UE. Oczywiście, na sektor budownictwa deweloperskiego i indywidualnego mają też wpływ rządowe programy wspierające zakup mieszkania lub budowę domu oraz regulacje podatkowe.

Te ostatnie, planowane pod kątem sklepów wielkopowierzchniowych, muszą, moim zdaniem, szczególnie uwzględnić specyfikę handlu materiałami budowlanymi i fakt, że większość hurtowni i sklepów budowlanych ma powierzchnię powyżej 250 m2.

Jeśli chodzi o podsumowanie roku 2015 z perspektywy Atlasa, to uznajmy go za rok udany. Pomimo niekoniecznie łatwego dla branży okresu, odnotowujemy wzrost przychodów, w czym pomaga nam konsekwentne inwestowanie w rozwój asortymentu, sieci dystrybucji oraz współpracę z wykonawcami, w tym działalność szkoleniową.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że w mijającym roku wyraźnie zauważyliśmy także rosnącą świadomość inwestycyjną i wykonawczą w kontekście jakości materiałów budowlanych oraz ich zgodności ze zrównoważonym rozwojem. Cieszymy się, że mamy w tym procesie edukacyjnym swój udział. 2015 rok w Atlasie to także dwie inwestycje zagraniczne.

W kwietniu ub.r., w Kinsgton-upon-Hull, oddaliśmy do użytku naszą „Akademię Treningową” z programem szkoleniowym i certyfikacyjnym dla lokalnych wykonawców i polskich ekip pracujących w Wielkiej Brytanii.

W listopadzie ub.r. zaś otworzyliśmy nowy zakład produkcyjny pap w Grodnie w ramach funkcjonującej tam spółki Taifun. W dalszym ciągu prowadzimy projekty konsolidacyjne spółek Grupy Atlas, które wsparliśmy wirtualną platformą IBM Connections.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA