Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jan Kriekels, właściciel marki Jaga: Idealizm jest w naszym przypadku realizmem

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 25 lis 2014 08:21
Jan Kriekels, właściciel marki Jaga: Idealizm jest w naszym przypadku realizmem
Jan Kriekels, właściciel i CEO Jaga N.V / fot. Anna Raducha-Romanowicz

O  głównych wartościach, którymi kieruje się marka mówi Jan Kriekels, właściciel i CEO Jaga N.V, filozof i ekolog.

REKLAMA

Świat można uczynić lepszym miejscem kierując się pięcioma głównymi wartościami, które zbudowane na podstawie zasad wyznawanych przez ludzkość od tysięcy lat. Te zasady to respektowanie środowiska i relacje z naturą, kreatywność i innowacyjne spojrzenie na świat, myślenie o przyszłości i realizowanie wizji przyszłości, dzielenie się pasją i emocjami z innymi ludźmi, a także tworzenie warunków, które umożliwią życie następnych pokoleń.

Nasze życie ma tak naprawdę tylko jeden sens, którym jest budowanie mostu dla następnych pokoleń. My jesteśmy tylko jednym z wielu kamieni na drodze. Fundamentalne znaczenie ma więc zachowywanie równowagi w naturze – tak by nie szkodzić tym, którzy nastąpią po nas. Zbyt dużo konsumujemy z natury - wykorzystujemy zbyt wiele surowców naturalnych czy energii. Jeżeli nadal będziemy w takim tempie zużywać surowce naturalne, zabraknie ich za jakieś 58 lat. I wciąż nie jesteśmy szczęśliwi.

Zobacz także: Nowy salon Jaga w Warszawie.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż rozwiązania i produkty, które najbardziej szkodzą środowisku są po prostu tanie. Produkujemy rzeczy, które szybko stają się odpadami - wyrzucamy je po kilku miesiącach użytkowania. Ale niska cena nie gwarantuje, że szkoda, którą wyrządza się środowisku naturalnemu zostanie spłacona.

A szkoda ta już w tej chwili jest bardzo duża, bo jest nią globalne ocieplenie, topniejące lodowce, gwałtowne sztormy. To wszystko ma związek z niewłaściwym wykorzystaniem energii. Musimy znaleźć nowe sposoby pozyskiwania energii, wytwarzania ciepła. Jest ponad 100 rozwiązań, które pozwalają wytwarzać energię, nie niszcząc jednocześnie środowiska naturalnego. Ale te rozwiązania nie są tanie, a ludzie nie chcą za nie płacić. Jesteśmy szaleni - nie interesuje nas jaka będzie przyszłość.

Jaga oferuje "czyste" technologie. Wytwarzamy produkty, które są trwałe, lepsze pod względem ekologii i wykorzystania surowców naturalnych, a jednocześnie bardzo wydajne. Produkujemy grzejniki również z odpadów - plastikowych butelek, odzyskanego drewna czy odpadów soi. Mamy najbardziej ekologiczne i ekonomiczne grzejniki na świecie. Idealizm jest w naszym przypadku realizmem.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA