REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jerzy Stosiek, Dyrektor Generalny Zehnder Polska

Niedawno pisaliśmy o sytuacji finansowej Grupy Zehnder w kontekście skutków uwolnienia kursu franka szwajcarskiego. Dyrektor Generalny Zehnder Polska komentuje jak na tym tle prezentuje się kondycja spółki w naszym kraju.

REKLAMA

Grupa Zehnder jest notowana na giełdzie w Zurychu, stąd znamienny wpływ na aktualne dane mają turbulencje walutowe związane z ceną CHF. Pomimo niesprzyjającego otoczenia makroekonomicznego, w zeszłym roku nastąpiła poprawa parametrów finansowych i poczynione zostały liczne, zorientowane na przyszłość inwestycje (miedzy innymi dalsze przyłączanie kolejnych organizacji do wspólnego systemu ERP-SAP, konsolidacja spółek krajowych czy inwestycje w innowacje). Zakłady koncernu zostały zmodernizowane i skonsolidowane pod kątem kompetencji. Nowe linie produkcyjne pozwoliły na przyspieszenie procesu produkcji, co korzystnie przekłada się na terminy realizacji. Naturalnym działaniem jest, że w sytuacji stagnacji w branży budowlanej na Zachodzie Europy szuka się optymalizacji, jednakże Europa Centralna jest traktowana w odrębny sposób i nadal czynione są tu inwestycje dla zwiększenia aktywności w regionie.

Jeśli chodzi o jednostkę handlową w Polsce – której mam zaszczyt być zwierzchnikiem - zeszły rok zakończyliśmy znakomitym wzrostem obrotu na poziomie 30%, natomiast po lipcu obecnego roku notujemy dalszy wzrost, w ujęciu r/r jest to +5% - co niezwykle mnie cieszy i pokazuje, że produkty Zehnder w Polsce cieszą się nadal wyśmienitą renomą i niesłabnącym zainteresowaniem.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA