REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Joanna Dec-Galuk, Roca Polska: Nowoczesne meble łazienkowe to prostota i oszczędność formy

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 09 maj 2016 09:25
Joanna Dec-Galuk, Roca Polska: Nowoczesne meble łazienkowe to prostota i oszczędność formy
Joanna Dec-Galuk, Dyrektor Marketingu i Produktów w firmie Roca Polska

O aktualnych trendach rynkowych w segmencie mebli łazienkowych mówi Joanna Dec-Galuk, Dyrektor Marketingu i Produktów w firmie Roca Polska

REKLAMA

- Z Państwa perspektywy - jakie są aktualne trendy w segmencie mebli łazienkowych: w kwestii form, konstrukcji, kolorów, wykończeń itp?

Joanna Dec-Galuk, Dyrektor Marketingu i Produktów w firmie Roca Polska: Funkcjonalność, elegancja, porządek i bezpieczeństwo to trendy dominujące w projektowaniu łazienki. Konsumenci przykładają coraz większą wagę do aranżacji tej przestrzeni. Poszukują rozwiązań łączących estetykę z funkcjonalnością. Nowoczesne meble łazienkowe cechuje prostota i oszczędność formy.

Klienci zwracają także uwagę na precyzyjne wykonanie i eleganckie wykończenia (detale), które nadają pomieszczeniu nowoczesny styl. Coraz częściej decydują się na spójne stylistycznie, kompletne kolekcje (np. Gap, Debba). Gładkie i proste kształty ułatwiają utrzymanie czystości, a mechanizmy samodomykające podnoszą komfort użytkowania. Subtelne piękno,  prostota formy i perfekcja wykonania mebli łazienkowych obecnie wsparte są szeroką paletą barw. Ważny jest już nie tylko kolor płytek na ścianach i podłodze.

Kolorowe meble pozwalają na zaprojektowanie modnej aranżacji, a co ważne - na zmianę wystroju i charakteru łazienki bez konieczności przeprowadzenia gruntownego i kosztownego remontu.

- Czy jest dziś miejsce na innowacje w segmencie mebli łazienkowych – np. na nowe materiały, jakie?

Jak najbardziej. Roca stosuje w swoich produktach wiele innowacyjnych rozwiązań. Meble wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na wilgoć, m.in. wysokiej jakości płyty MDF w meblach Gap i Dama-N, zapewniają bezproblemowe funkcjonowanie przez lata. Tekstura okleiny 3D doskonale imituje prawdziwe drewno.

Warto dodać, że wykorzystanie materiałów wysokiej jakości do produkcji mebli łazienkowych znacznie zwiększył ich popularność. Systemy cichego domykania szuflad i drzwi, które stały się już standardem, zapobiegają niekontrolowanym zamknięciom, zwiększają trwałość oraz łatwość i bezpieczeństwo użytkowania. Roca oferuje szafki łazienkowe podwieszane oraz z nóżkami, a także meble kompaktowe (o zmniejszonej głębokości), idealne do mniejszych łazienek. Warto zwrócić uwagę na specjalnie zaprojektowany syfon oszczędzający miejsce w szafce, a także na konstrukcję mebli, pozwalającą na montaż w wersji lewo- lub prawostronnej.

Klienci mogą też wybrać drzwiczki w wersji lewostronnej lub prawostronnej. Przydatnym rozwiązaniem jest regulowana wysokość półek, pozwalająca na dostosowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb.

- Dziękuję za rozmowę.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA