REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jolanta Trytko-Warczak: W łazience sprawdzi się kamień z minimalną nasiąkliwością

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 16 maj 2016 08:56
Jolanta Trytko-Warczak: W łazience sprawdzi się kamień z minimalną nasiąkliwością
Jolanta Trytko-Warczak, specjalista ds. kamienia naturalnego, konglomeratów i spieków kwarcowych w Grupie EGA.

Planując wnętrze łazienki i kuchni, warto rozpocząć projekt od aranżacji ścian.  Kamień dodaje elegancji, a przy okazji staje się wyróżnikiem. Jak dobrać go do wnętrza, opowiada Jolanta Trytko-Warczak, specjalista ds. kamienia naturalnego, konglomeratów i spieków kwarcowych w Grupie EGA.

REKLAMA

Ze względu na dużą wilgotność eksperci polecają okładziny ścienne z kamieni spiekanych, które charakteryzują się minimalną nasiąkliwością. Dobrym przykładem jest Lapitec.

– Formowany jest w duże płyty, które łatwo przystosować do projektu wnętrza. Jego powierzchnia nie wchłania płynów – wyjaśnia Jolanta Trytko-Warczak z Grupy EGA. W przeciwieństwie do zwykłych płytek ceramicznych kamień spiekany jest bardziej odporny na plamy i nie dopuszcza do zagnieżdżenia się bakterii ani pleśni. Wykorzystując Lapitec we wnętrzach, można zastosować go również jako płyty na podłogi i blaty kuchenne czy łazienkowe. Pozwoli to na użycie jednego odcienia kamienia w całym pomieszczeniu, nie tylko na ścianach.

Dzięki temu w łazience można uzyskać efekt ekskluzywnego SPA. Miłośnicy minimalizmu mogą sięgnąć po kamienne rozwiązania w kuchni. Na rynku dostępna jest bogata kolorystyka. Od odcieni arktycznej bieli, pustynnego piasku po brązy i czernie przypominające barwę mokrej ziemi.

Różnorodność struktur wykończenia kamienia spiekanego od jedwabistych po szczotkowane powierzchnie pozwoli na dowolność aranżacji pomieszczenia.

Wykorzystując kamienie naturalne lub Lapitec we wnętrzach, można zaaranżować ściany w niebanalny sposób. W przeciwieństwie do zwykłych rozwiązań takich jak malowanie, tapetowanie czy kafelkowanie materiały te są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Mogą być wykorzystane zarówno jako część dekoracji ściennej, jak i na całej powierzchni. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA