REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Józef Kaczkowski o tym jak powstawał Cermag

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 01 lip 2015 08:59
Józef Kaczkowski o tym jak powstawał Cermag
fot. Cermag

O początkach Cermagu (laureata konkursu "Łazienka - Salon Roku 2015"), który w tym roku świętuje swoje 30-lecie, opowiada właściciel i założyciel firmy - Józef Kaczkowski.

REKLAMA

W tym roku minęło 30 lat działalności firmy, którą stworzyłem i zbudowałem od podstaw.

Wszystko zaczęło się w dniu 5-ego kwietnia 1985 r. przy ul. Maślickiej 148, kiedy to sprzedałem swoje pierwsze w życiu płytki ceramiczne – płytki wyprodukowane w dużej mierze własnoręcznie. Pamiętam dokładnie ten dzień, był to Wielki Piątek Wielkanocny, mój syn Kamil miał wówczas jeden rok, dzisiaj jest członkiem zarządu Cermagu. Pamiętam, że Kamil był bardzo absorbujący – uczył się chodzić. Córka Ania, która jest obecnie też Członkinią Zarządu, oczekiwała na przyjście na świat, musiała wówczas jeszcze poczekać na to pięć miesięcy.

Jak na Wielki Piątek Wielkanocny, dzień ten zapowiadał się dość dramatycznie, ponieważ nie było za co tych Świąt przygotować – wszystkie pieniądze, a także, mówiąc dzisiejszym językiem, zdolności kredytowe, zostały wyczerpane na budowę zakładu płytek ceramicznych przy wspomnianej już ulicy Maślickiej 148.

I w takich okolicznościach pojawił się mój pierwszy klient – właściciel sklepu ze Szczecina, z charakterystyczną modną wówczas, mało męską torbą zwaną pedałówką, wypchaną pieniędzmi. Klient ten dokonał zakupu pierwszej jeszcze próbnej partii towaru, oczywiście płacąc gotówką. I moment ten był decydujący nie tylko dla budżetu tamtych Świąt Wielkiej Nocy, ale jak się później okazało – decydujący dla mojej całej kariery zawodowej, a także dla sytuacji materialnej.

I tak się zaczęło, od tego momentu nastąpił rozwój firmy, który z małymi zakrętami w historii trwa do dnia dzisiejszego.

Cały ten czas mógłbym podzielić na 3 okresy: lata 1985 – 1990 to okres produkcji płytek ceramicznych, lata 90-te to okres dynamicznego, burzliwego i bardzo spontanicznego rozwoju działalności handlowej i wreszcie wiek XXI to okres rozwoju jakościowego firmy na zrównoważonym już i dojrzałym polskim rynku.

Te 30 lat to bardzo wiele historii, których nie sposób teraz opowiedzieć.

- Józef Kaczkowski, właściciel i założyciel firmy Cermag

--------

[przemówienie wygłoszone przy okazji Gali jubileuszowej firmy Cermag, która odbyła się 13 czerwca 2015 r.].


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA