Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Katarzyna Dziedziulo, Delabie: W 2015 roku odnotowaliśmy już 30% wzrostu obrotu

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 14 paź 2015 00:29
Katarzyna Dziedziulo, Delabie: W 2015 roku odnotowaliśmy już 30% wzrostu obrotu
Katarzyna Dziedziulo, Manager ds. Marketingu i Komunikacji w firmie Delabie Sp. z o.o.

O sytuacji na rynku inwestycyjnym w I połowie 2015 roku mówi Katarzyna Dziedziulo, Manager ds. Marketingu i Komunikacji w firmie Delabie Sp. z o.o.

REKLAMA

- Czy pierwsze półrocze tego roku spełniło Państwa oczekiwania jeśli idzie o liczbę inwestycji i realizacji?

Katarzyna Dziedziulo, Manager ds. Marketingu i Komunikacji w firmie Delabie Sp. z o.o.: Tak, jak najbardziej. Właściwie to nie liczba inwestycji świadczy o naszym sukcesie, gdyż czasem inwestycji może być mniej, ale o większym znaczeniu. Na koniec lipca 2015 roku w porównaniu do takiego samego okresu z zeszłego roku notujemy 30% wzrostu obrotu.

- Jak w państwa ocenie wygląda obecnie sytuacja na rynku inwestycyjnym?

Rynek inwestycyjny to nie tylko nowe inwestycje, ale również remonty budynków publicznych. Tak jak wskazuje wzrost naszego obrotu, inwestycje w sektorze użyteczności publicznej są stałe – powstają nowe budynki, a już istniejące są regularnie remontowane i podnoszone do wyższych standardów. Klienci i inwestorzy szukają odpowiednio przystosowanych produktów dzięki czemu nasza oferta zyskuje coraz większą popularność.

- Jakie są Państwa prognozy na drugie półrocze jeśli idzie o rozwój rynku inwestycyjnego oraz toalet specjalistycznych?

Mamy nadzieję przynajmniej na podtrzymanie do końca roku obecnego wzrostu. Na koniec każdego roku na rynku publicznym notujemy również więcej zamówień ze względu na wykorzystywanie istniejących budżetów i funduszy.  W tym roku wprowadziliśmy do naszej oferty nową gamę urządzeń sanitarnych ze stali nierdzewnej co również sprzyja uzyskaniu lepszych wyników.

- Jak by scharakteryzowali Państwo "potrzeby" współczesnego rynku inwestycyjnego?

Często kryterium ceny jest decydujące zwłaszcza w przetargach publicznych. Jednak coraz częściej zwraca się uwagę na jakość i funkcjonalność produktów. Inwestorów coraz częściej interesują produkty odporne na wandalizm, rozwiązania gwarantujące oszczędność wody, bezpieczeństwo użytkownika, ergonomię. Nie bez znaczenia jest również design produktów, poza specjalnymi funkcjami ważne jest, aby produkty integrowały się w zainstalowanych przestrzeniach publicznych tworząc harmonijną całość. Przekonującym argumentem jest również fakt, że specjalistyczne produkty przeznaczone do budynków użyteczności publicznej są trwałe i odporne. Będą rzadziej wymieniane niż urządzenia domowe zainstalowane w tego typu miejscach, co jest również oszczędnością w długoterminowej wizji inwestycji.

- Czy jakieś ciekawe innowacje w tym segmencie, w tym Państwa ofercie, pojawiły się w ostatnim czasie?

W ostatnim czasie włączyliśmy do naszej oferty urządzenia sanitarne ze stali nierdzewnej oraz filtry do wody. Te dwie gamy kompletują ofertę armatury sanitarnej, szpitalnej, do kuchni profesjonalnej oraz poręczy i akcesoriów, co sprawia, że w tej chwili jesteśmy w stanie wyposażyć sanitariaty publiczne od A do Z. Nie ma dla nas znaczenia rodzaj budynku: czy będzie to zakład karny o wysokim stopniu wandalizmu, gdzie zaproponujemy moduły umywalka-WC i armaturę czasową, czy szpital, gdzie doradzimy umywalkę chirurgiczną z termostatyczną armaturą elektroniczną oraz filtry do wody w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach higienicznych.

Na pewno w tym roku interesującą nowością będą panele natryskowe z różnego rodzaju materiałów o większych wymiarach, które jeszcze lepiej pozwolą zakryć ślady starych instalacji oraz podtynkowe, termostatyczne, wodoszczelne baterie natryskowe Securitherm.

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Arkadiusz Kaczanowski.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA