REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Krystyna Boczkowska: Grupa Bosch planuje zwiększyć obroty o 3-5%

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 03 cze 2016 09:03
Krystyna Boczkowska: Grupa Bosch planuje zwiększyć obroty o 3-5%
Krystyna Boczkowska, prezes Zarządu Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce. Fot. Bosch

Na tegorocznej konferencji podsumowującej wyniki Boscha, która odbyła się 25 maja br. Krystyna Boczkowska, prezes Zarządu Robert Bosch podkreśliła że Bosch utrzymuje w naszym kraju silną pozycję, co potwierdził osiągając w 2015 roku obrót w wysokości 4,6 mld zł.

REKLAMA

Wszystkie działy handlowe firmy Robert Bosch w Polsce odnotowały w 2015  roku wzrost obrotów powyżej rynku. 

Sprzedaż działu Elektronarzędzi, należącego do sektora Consumer Goods, rosła dynamicznie w różnorodnych kanałach dystrybucji, między innymi dzięki nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniom e-Commerce. Co roku wprowadzanych jest ok. 100 nowości, co stanowi 35% oferty działu. Innowacyjne produkty Bosch na co dzień ułatwiają życie majsterkowiczom i profesjonalistom.

Dział Systemów Zabezpieczeń, należący do Energy and Building Technology, osiągnął w 2015 r. rekordowy poziom obrotów, oraz umocnił swoją pozycję dostawcy kompleksowych rozwiązań technicznych zabezpieczeń budynków na polskim rynku. Dział Termotechniki z kolei powiększył w 2015 roku udziały rynkowe w najważniejszym segmencie, czyli wiszących kotłach gazowych oraz rozwijał nowy segment rozwiązań grzewczych dla dużych inwestycji komercyjnych. 

W 2016 roku Bosch w Polsce planuje zwiększyć o 30% zatrudnienie w centrum kompetencyjnym IT, w którym obecnie pracuje ponad 100 osób. Centrum świadczy usługi informatyczne dla spółek Boscha na całym świecie, a jego rozwój jest związany ze strategią rozwoju aplikacji i usług w obszarze Internetu rzeczy, dla rozwiązań Smart Home, Connected Mobility czy Przemysłu 4.0. 

Bosch od paru lat oferuje kompleksowe rozwiązania dla dużych projektów budowlanych: od elektronarzędzi, poprzez systemy zabezpieczeń, technikę grzewczą i sprzęt AGD, aż po skomplikowane systemy pneumatyczno-hydrauliczne. Największe inwestycje w Polsce takie jak fabryki, galerie handlowe, muzea, teatry czy dworce kolejowe są beneficjentami naszych kompleksowych rozwiązań.

Nasza oferta produktowa jest uzupełniona doradztwem i obsługą techniczną na najwyższym poziomie. Jest to niezwykle wygodne dla klientów, którzy z jednego źródła mogą uzyskać dopasowaną do swoich potrzeb ofertę. 

Przewidujemy, że rozwój światowej gospodarki utrzyma się na umiarkowanym poziomie ok. 2,5%, a produkcja samochodów wzrośnie o 2%. Branża produkcji maszyn prawdopodobnie nieznacznie zmaleje, co stanowi dla nas dodatkowe wyzwanie. Konsumpcja prywatna i budownictwo powinny nieznacznie wzrosnąć. 

Mimo słabych prognoz dla gospodarki światowej, Grupa Bosch planuje ponownie zwiększyć obroty w 2016 roku o 3 do 5% oraz utrzymać zysk na poziomie roku poprzedniego. 

- Krystyna Boczkowska, prezes Zarządu Robert Bosch


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA