REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łatwa instalacja armatury podtynkowej – dzięki rozwiązaniom modułowym

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 01 sie 2016 15:05
Łatwa instalacja armatury podtynkowej – dzięki rozwiązaniom modułowym

Krzysztof Syrewicz, szef regionu w firmie Kludi mówi o tym, jak prawidłowo powinien przebiegać montaż modułów do instalacji armatury podtynkowej i jakie są wymagania montażowe tych produktów.

REKLAMA

- Jakie są szczegółowe zasady montażu modułu podtynkowego służącego do instalacji armatury?

Instalacja modułu Kludi Flexx.Boxx jest bardzo prosta. Element montujemy na ścianie lub w ścianie i podłączamy instalację do uniwersalnych przyłączy. Pasują one zarówno do klasycznych, jak i elastycznych instalacji. Następnie można już kłaść tynk, a po założeniu kołnierza uszczelniającego położyć płytki. Instalację przepłukujemy bez otwierania modułu. Później odcinamy nadmiar obudowy i usuwamy element usztywniający oraz moduł do przepłukiwania instalacji. Dalej pozostaje już tylko montaż odpowiedniego elementu funkcyjnego oraz elementów zewnętrznych wraz z rozetą.

- Jak montaż różni się w zależności od typu baterii – natryskowej, wannowej czy umywalkowej? Jakie są zasady montażu w przypadku tych poszczególnych typów armatury?

Sam montaż nie różni się wcale, bo moduł podtynkowy jest uniwersalny i pasuje do wszystkich rodzajów elementów natynkowych. W zależności od tego czy planujemy zamontować baterię natryskową, czy wannowo-natryskową, wyposażoną w termostat albo zawór zwrotny – zmienia się tylko element funkcyjny.

- W jakich typach ścian można montować armaturę podtynkową?

Dzięki modułowi montaż jest możliwy praktycznie na każdej powierzchni, nawet na nierównym podłożu. Obudowa Kludi Flexx.Boxx jest wykonana z elastycznego materiału – elastomeru i dodatkowo na jej tylnej części, tej która przylega do ściany, znajdują się specjalne przetłoczenia. To dzięki nim element dopasowuje się do powierzchni. Zamontowanie modułu jest możliwe zarówno wewnątrz ściany, jak i na ścianie, a jego mocowania są uniwersalne.

- Jakim ułatwieniem są modułowe systemy montażu?

Moduł podtynkowy to duże ułatwienie, bo zastępuje cały szereg elementów, który był dotychczas potrzebny do zamontowania instalacji podtynkowej. Moduł łączy je w sobie, a jego montaż jest prostszy i szybszy.

- Do ilu Państwa kolekcji pasują moduły instalacyjne, w jakim stopniu są uniwersalne?

Uniwersalność jest właśnie tą cechą modułu, którą zawsze podkreślamy w Kludi i na spotkaniach z instalatorami. Moduł pasuje do niemal wszystkich elementów natynkowych, które posiadamy w swoim asortymencie. W praktyce oznacza to tyle, że wystarczy opanować montaż elementu Kludi Flexx.Boxx, by zostać specjalistą od montażu systemów podtynkowych naszej firmy.

- Czy baterie zainstalowane poprzez moduły mogą współpracować z innymi instalacjami – np. odpływem wanny?

Oczywiście, jest całe mnóstwo możliwości. Z pomocą modułu można tworzyć różne kombinacje. I te proste i te bardzo złożone. Możemy np. jednocześnie podłączyć się do systemu odpływowo-przelewowego i systemu Dual Shower. Albo zamontować w kabinie dysze boczne.

- Czy baterie zainstalowane poprzez moduły mogą wspópracować z produktami innych marek?

Uniwersalny element podtynkowy Kludi Flexx.Boxx pasuje do zewnętrznych elementów sterujących marki Kludi. Jeśli natomiast Klient chciałby użyć np. innej głowicy natryskowej innej marki to oczywiście może to zrobić.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA