Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienki biurowe stają się "udomowione" i pozwalają na świadome, oszczędne korzystanie z zasobów wody

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 27 maj 2015 10:05
Łazienki biurowe stają się "udomowione" i pozwalają na świadome, oszczędne korzystanie z zasobów wody
Joanna Dec-Galuk, dyrektor marketingu w firmie Roca Polska

Firma Roca była jednym z partnerów II etapu konkursu "Bargework". Joanna Dec-Galuk ocenia poziom zgłoszonych prac i wyjaśnia dlaczego firma zdecydowała się wspierać inicjatywę zaprojektowania biura na wodzie.

REKLAMA

- Dlaczego uznaliście Państwo, że warto wesprzeć inicjatywę Bargework? Które jego idee są najbliższe ideom firmy Roca?

Joanna Dec-Galuk, dyrektor marketingu w firmie Roca Polska: Firma Roca Polska postanowiła wesprzeć wizjonerską inicjatywę „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”, bo lubimy wyzwania. Chętnie angażujemy się w przedsięwzięcia, których celem są tak znaczące zmiany w naszej przestrzeni publicznej. Idea nowoczesnego miejsca pracy, a w szczególności w tak nietypowym miejscu jak rzeka, to fascynujące zagadnienie zarówno dla projektanta, jak i producenta.

To także okazja do promocji talentów w dziedzinie projektowania wnętrz, w co angażujemy się od lat.

Chcieliśmy też być częścią projektu, który wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju w myśl zasad ekologii. Od prawie 100 lat, dzięki innowacyjnym i proekologicznym rozwiązaniom, produkty Roca umożliwiają systematyczne oszczędzanie wody i energii w łatwy oraz wygodny sposób. Dlatego nie mogłoby ich zabraknąć w wyposażeniu tak wyjątkowego obiektu, jakim w założeniu ma być pierwszy w Polsce biurowiec na wodzie.

- Jak ocenia Pani poziom zgłoszonych prac (zwłaszcza aranżacji łazienek), w tym laureata II etapu? Co ciekawego w aranżacji łazienek dostrzeli Państwo w nagrodzonych projektach?

Poziom prac zgłoszonych do konkursu na projekt wnętrza „Bargework – biuro na wodzie” był bardzo wysoki. W projektach wykorzystano w ciekawy sposób produkty z oferty łazienki Dostępnej przeznaczone do toalet publicznych, dzięki czemu zyskały one nowe życie. Idealnie odnalazły się produkty Roca o kształtach organicznych. Gdy przyglądaliśmy się wspólnie nadesłanym projektom trudno nam było jednogłośnie wytypować najlepszy z nich, każdy z nich bowiem cechował się nowatorskim podejściem do realizacji zadania. Niektórzy młodzi projektanci w niecodzienny sposób podeszli do projektowania strefy sanitarnej, dlatego niezależnie od obrad kapituły konkursowej, postanowiliśmy ich dodatkowo docenić i nagrodzić.

Wyróżniliśmy minimalistyczną przestrzeń łazienkową autorstwa Małgorzaty Barnat i Andrzeja Chmury, w której na pierwszym planie wyeksponowana została umywalka nablatowa Urbi. Projektanci wykorzystali również higieniczną miskę podwieszaną WC GAP z bezkołnierzowym rozwiązaniem Rimless.

Natomiast Łukasz Prokopowicz zaprojektował wnętrze sanitarne, w którym można poczuć ducha wielkiego miasta, m.in. dzięki wkomponowaniu w całość umywalek i baterii z serii Urban. W projekcie zawarte zostały również podwieszana miska WC i pisuar z serii Hall.

Naszej uwadze nie uszedł projekt Anny Golasowskiej i Anny Skrzydlewskiej wykorzystujący stylistykę loftu oraz ceramikę sanitarną i baterie z serii Element, które idealnie podkreślają prostotę i organiczną surowość pomieszczenia.

Doceniliśmy też nowoczesny aranż Alicji Mej inspirowany wyraźnie motywem wody. Widać to w wyborze zaoblonych form i miękkich linii, np. umywalki nablatowej oraz urządzeń sanitarnych z serii Dama-N Compacto, wyróżniającej się eleganckim i oryginalnym designem, który sprawdza się szczególnie w niewielkiej przestrzeni.

Ostatnie wyróżnienie trafiło natomiast do Ewy Klimkiewicz za odważny, industrialny wystrój z nutą steampunk. Projektantka wykorzystała w nim wyposażenie z serii Dostępna Łazienka zapewniające doskonały komfort użytkowania również osobom niepełnosprawnym.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA