Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łukasz Kardas, Ceramika Paradyż: Sprzedajemy marzenia o pięknych wnętrzach do 40 krajów na całym świecie

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 03 paź 2014 13:54
Łukasz Kardas, Ceramika Paradyż: Sprzedajemy marzenia o pięknych wnętrzach do 40 krajów na całym świecie
Łukasz Kardas, wiceprezes ds. handlu w firmie Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

Jak rozwinęła się branża łazienkowa w trakcie ostatnich 25 lat i jak zmieniła się Ceramika Paradyż oraz technologie stosowane w produkcji płytek mówi Łukasz Kardas, wiceprezes Ceramiki Paradyż.

REKLAMA

Ostatnie ćwierć wieku przyniosło ogromny rozwój branży łazienkowej w Polsce, co związane było głównie z głębokimi zmianami gospodarczymi i społecznymi, a co za tym idzie, również
ze wzrostem poziomu życia. Zmieniły się nie tylko możliwości i stosowane technologie, ale przede wszystkim zmienił się sam klient, jego oczekiwania względem nie tylko produktu, ale przede wszystkim usług. Duch przedsiębiorczości, który panował na początku transformacji ustrojowej zamienił się w 1989 r. w odważną wizję wspaniałej, polskiej ceramiki, która dała początek obecnej Grupie Paradyż.

Konkurujemy na międzynarodowych rynkach

Firma szybko zaczęła się rozwijać, rynek był chłonny, a wymagania co do jakości niewygórowane. Dla Współwłaścicieli istotą działalności były jednak przede wszystkim: design w połączeniu z wysoką jakością produktu, rzetelność oraz dbałość o klienta i pracownika. I tak,
z rzemieślniczego przedsiębiorstwa, które zaczynało produkcję od jednej palety płytek dziennie, narodził się dzisiejszy potentat z mocami produkcyjnymi 32 mln m kw. płytek rocznie, na które firma daje 5 lat gwarancji.

Dziś Grupa Paradyż zatrudnia 1700 osób, posiada 5 nowoczesnych fabryk oraz bogate portfolio
z ponad trzema tysiącami różnych produktów w trzech rozbudowanych markach. Z sukcesami opracowujemy i wdrażamy metody i narzędzia tworzenia skutecznej oferty produktowej w oparciu o światowe trendy branżowe oraz zaawansowane badania konsumentów.

Sprzedajemy marzenia o pięknych wnętrzach, nie tylko poprzez rozległą sieć dystrybucji w Polsce, ale również do 40 krajów na całym świecie, np. do Wielkiej Brytanii, Kanady, ale także do Algierii, Azerbejdżanu czy na Wybrzeże Kości Słoniowej. Eksport stanowił w ubiegłym roku 36 % przychodów naszej firmy, a globalna sprzedaż przez ostatnią dekadę zwiększyła się aż dwukrotnie, osiągając rocznie ponad 700 mln zł.

Nasza pozycja na rynkach zagranicznych, w szczególności środkowej i wschodniej Europy jest coraz silniejsza. Z powodzeniem konkurujemy też z największymi i najważniejszymi producentami płytek ceramicznych na świecie, co doskonalone widać na Międzynarodowych Targach Ceramiki i Wyposażenia Wnętrz „Cersaie” w Bolonii, gdzie nieprzerwanie od 2001 roku (wtedy jako pierwszy producent z Polski), z powodzeniem prezentujemy nasze portfolio.

Innowacje dają przewagę na rynku

Mamy świadomość, że globalna gospodarka działa zupełnie inaczej i aby utrzymać przewagę konkurencyjną nieustannie trzeba wdrażać śmiałe rozwiązania wzornicze i technologiczne oraz wpisywać działalność badawczo-rozwojową w model działalności firmy, nadając jej strategiczną
i kluczową rolę.

Zawsze byliśmy pionierem w rozwoju poprzez innowacje. To w Grupie Paradyż powstały pierwsze w Polsce mrozoodporne płytki szkliwione, płytki rektyfikowane, mozaiki prasowane, a także pierwszy na rynku pełny program schodowy dla klinkieru. Dziś realizujemy dla naszych Klientów nawet nietypowe usługi np. cięcia i fazowania szkła czy druku cyfrowego z użyciem nanopigmentów.

Rewolucyjne zmiany przyniosło nie tylko nam, ale i całej branży, wdrożenie profesjonalnego programu do projektowania wnętrz Cad Decor Paradyż oraz uruchomienie multimedialnych Studiów 3D. To zmieniło na zawsze sposób obsługi Klienta, co jest procesem ewoluującym, choćby poprzez dzisiejsze wirtualne projektowanie on-line i kompleksowe zaspokajanie potrzeb kupujących. Od inspiracji do realizacji.

Nowe projekty


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA