REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łukasz Kardas, Grupa Paradyż: W drugiej połowie roku uruchomimy Centrum Handlowo-Logistyczne

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 03 lut 2015 09:51
Łukasz Kardas, Grupa Paradyż: W drugiej połowie roku uruchomimy Centrum Handlowo-Logistyczne
Łukasz Kardas, Wiceprezes Zarządu d.s. handlu w Grupie Paradyż

Łukasz Kardas, Wiceprezes Zarządu d.s. handlu w Grupie Paradyż podsumowuje 2014 i opowiada o planach firmy na rok bieżący.

REKLAMA

W ubiegłym roku Grupa Paradyż, świętowała jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Gościliśmy z tej okazji w Tomaszowie Mazowieckim Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który w sposób szczególny docenił osiągnięcia Grupy Paradyż oraz podkreślił, że ma ona swój istotny wkład w budowanie sukcesu gospodarczego naszego kraju.

Jest to pokłosie aktywnego i ofensywnego działania przedsiębiorstwa, co zapewniło nam ekspansję technologiczną, asortymentową, jakościową, marketingową oraz organizacyjną. Zawsze bowiem byliśmy i jesteśmy firmą rozwijającą się poprzez innowacje, przełamującą stereotypy i wyznaczającą nowe trendy nie tylko w odniesieniu do produktów, ale i standardów w biznesie.

W roku 2014 kontynuowaliśmy realizację naszych prekursorskich działań w rynku w oparciu o długoterminową strategię, czego przykładem może być przebudowa modelu dystrybucji w tradycyjnym rynku sprzedaży. W kwietniu uruchomiliśmy, podwójne nagrodzony, firmowy sklep internetowy. Rozwijamy usługi cięcia i obróbki szkła z zadrukiem drukiem cyfrowym - również w wymiarze usług indywidualnych. Jesteśmy zawsze o krok przed.

W drugiej połowie b.r. uruchomimy „Paradyż Logistics & Trade” - Centrum Handlowo-Logistyczne z magazynem wysokiego składowania oraz systemem kompletacji i wysyłki wyrobów gotowych. Dostawy z fabryki do punktu sprzedaży detalicznej realizowane będą w 48 godzin od złożonego zamówienia.

Doceniając ważną rolę salonów sprzedaży i dbając o wysoki poziom ich konkurencyjności, w 2014 r. inwestowaliśmy również w nowe modele ekspozycji produktowej i nadal będziemy to robić. Mamy bowiem świadomość, że na sukces warto pracować wspólnie z naszymi partnerami w biznesie.

Rok dla branży płytek

Rok 2014, w odniesieniu do branży płytek ceramicznych, minął spokojnie i bez przełomowych zmian. Sprzedaż kształtowała się na podobnym poziomie, jak w roku 2013 r. Warto zauważyć, że wzrosła odsprzedaż do Klienta finalnego.

Działając na rynku globalnym, nie odczuwamy konkurencji ze strony importerów – od lat wychodzimy z kontrofertą do dużych, światowych producentów. Dzięki temu, między innymi, sukcesywnie rozwijamy eksport, który w ubiegłym roku stanowił 36% naszej sprzedaży (w 2012 roku - 32 %). Coraz więcej eksportujemy do krajów Europy Zachodniej, np. do Francji, Niemiec a także Wielkiej Brytanii.

Niestety i nas dotknął kryzys w Rosji i na Ukrainie, która była naszym najważniejszym rynkiem eksportowym. Dewaluacja rubla i hrywny spowodowała, iż polskie płytki okazały się niekonkurencyjne cenowo w stosunku do rodzimej produkcji, czego skutkiem był dla nas znaczący spadek sprzedaży w tamtejszych rynkach.

Inwestujemy w rozwój

Chciałabym podkreślić, że Grupa Paradyż była i nadal jest bardzo dużym graczem oraz stabilnym finansowo przedsiębiorstwem. Nieustannie inwestujemy w modernizacje i rozbudowę naszych zakładów, w innowacyjne technologie wytwarzania, utrzymujemy zatrudnienie oraz poziom mocy produkcyjnych.

W ubiegłym roku na rynek trafiło 45 nowych kolekcji, w 2015 planujemy wdrożyć podobną ilość, przy czym dywersyfikujemy ofertę o spersonalizowane kolekcje dla kanału tradycyjnego i DIY. Dedykowane produkty będą trafiały również na nasze rynki eksportowe.

Uhonorowaniem naszych wysiłków są nagrody i wyróżnienia zdobyte w prestiżowych konkursach. W 2014 roku otrzymaliśmy m.in. godło Superbrands Created in Poland 2013/2014 dla marki z najlepszym wizerunkiem w swojej kategorii, Złote Godło QI Product w konkursie Najwyższa Jakość Quality International czy Filar Polskiej Gospodarki. To zobowiązuje. Nic nam bowiem nie jest dane raz na zawsze.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA