Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łukasz Wagner: Chcemy zaistnieć na rynku inwestycyjnym

  • Autor: Karolina Kulikowska
  • 04 kwi 2014 09:33
Łukasz Wagner: Chcemy zaistnieć na rynku inwestycyjnym
Łukasz Wagner, prezes zarządu SanSwiss Polska. Fot. Bartosz Jarosz

Plany inwestycyjne firmy oraz sytuację na rynku wyposażenia łazienkowego komentuje Łukasz Wagner, prezes zarządu SanSwiss Polska.

REKLAMA

Jak w Pana ocenie przedstawia się bieżąca sytuacja na rynku wyposażenia łazienkowego?

Jak większość producentów liczymy, że ten rok będzie dla branży bardziej korzystny, niż lata ubiegłe, w związku z tym, że przewiduje się już koniec kryzysu. Na ożywienie na rynku wskazują w jakimś stopniu prognozy makroekonomiczne, natomiast więcej widzę w tym czynnika typowo ludzkiego, który po prostu domaga się, żeby wszystko "ruszyło". Nastroje w branży wskazują, że ten rok rzeczywiście będzie lepszy, choć pierwszy kwartał niestety tego nie pokazuje.

Co w takim razie zaplanowała na przyszły rok firma SanSwiss?

Jesteśmy na etapie wprowadzania kilku serii naszych produktów, czyli kabin prysznicowych, dedykowanych na rynek inwestycyjny – wydamy to w osobnym katalogu „Program Inwestycyjny”. Będą to trzy linie dedykowanych pod obiekty kabin, które uzupełnia specjalna seria brodzików konglomeratowych, czyli kompletna przestrzeń prysznicowa. Proponujemy ofertę bardzo korzystną cenowo, bez utraty jakości produktu. Zależy nam, żeby zaistnieć zwłaszcza na polu inwestycyjnym, choćby dlatego, że w tym roku powstanie bardzo wiele hoteli i chcielibyśmy pojawić się w nich ze swoimi produktami.

Rozmawiamy w trakcie Forum Branży Łazienkowej. Czy uważa Pan, że organizacja tego typu wydarzeń korzystnie wpływa na branżę?

Moim zdaniem takie wydarzenia są jak najbardziej potrzebne, ponieważ w jednym miejscu spotykają się wszyscy uczestnicy rynku, począwszy od producentów, przez projektantów
i inwestorów. Daje to więc możliwość wymiany opinii i uwag – na przykład poprzez rozmowę w ramach panelu dyskusyjnego. Takie spotkania pozwalają wyeliminować błędy, które pojawiają się zarówno w fazie planowania inwestycji, jak i podczas ich ostatecznej realizacji.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA