Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Maciej Aleksiuk: Jesteśmy niezbędni, by rynek funkcjonował prawidłowo

  • Autor: Marta Borowska
  • 01 lis 2013 13:36
Maciej Aleksiuk:  Jesteśmy niezbędni, by rynek funkcjonował prawidłowo

Producenci posiadają swoje problemy, które siłą rzeczy przenoszą na dystrybutorów. A ci bardziej zdesperowani pomijają dystrybutorów zajmując się dystrybucją we własnym zakresie. Takie firmy jak nasze są niezbędne, aby rynek mógł funkcjonować prawidłowo - uważa Maciej Aleksiuk, dyrektor firmy Instalbud Janosz.

REKLAMA

Instalbud to jedna z tych polskich firm dystrybucyjnych, która może poszczycić się jedną z dłuższych historii funkcjonowania na naszym rynku. Z roku na rok niewątpliwie umacnia swoją pozycję rozwijając sieć swoich oddziałów oraz sukcesywnie podnosząc jakość oferowanej obsługi. Ostatnie lata to przede wszystkim czas mocnych akcentów kładzionych na współpracę marki Instalbud z architektami i projektantami. Ale jak mówi w rozmowie z nami Maciej Aleksiuk, dyrektor firmy Instalbud Janosz, sekretem sukcesu tego przedsiębiorstwa jest przede wszystkim konsekwencja działania. Rozmawiała Marta Borowska, redaktor naczelna magazynu "Łazienka".

- Co stanowi w Pana opinii główne źródło sukcesu marki Instalbud? Jest coś, z czego firma Instalbud możne być szczególnie dumna?

Maciej Aleksiuk, dyrektor firmy Instalbud Janosz, prokurent w spółce Euroinstal Plus Sp. z o.o.: Powodów do dumy mamy kilka. Pierwszy to taki, że rodzina Janosz od początku funkcjonowania firmy ma nieustanną pasję w rozwoju swojej działalności. Kolejny to fakt, że właśnie jako firma rodzinna nie poddajemy się ogólnym trendom i firmom z kapitałem zachodnim co pozwala nam rozwijać się w dobrym tempie. Nasza oferta to też powód do dumy. Oferujemy klientom kompleksową obsługę asortymentową. Od pierwszego wbicia łopaty można u nas nabyć wyroby od kanalizacji i odwodnień poprzez wszystkie instalacje, ogrzewanie, klimatyzację i wentylację, do najbardziej wyszukanego wyposażenia łazienek i wnętrz. Chyba tak naprawdę to konsekwencja nas wyróżnia.

- Czy to oznacza, że od początku istnienia firmy nie zmienili Państwo obranego pierwotnie kierunku?

To może zabrzmi dziwnie, ale 23 lata działalności pokazują, że oczywiście zmieniamy narzędzia - kierunek jest jednak ten sam. Firmy wykonawcze i biura projektowe to pierwsze ogniwo, dla którego tworzymy nasz serwis. Oczywiście konsumuje to ostateczny odbiorca, ale na szczęście coraz większa grupa klientów zaczyna kupować towar z usługą. Ludzie już zrozumieli, że warto zapłacić za „efekt” i gwarancję. Wiele wyrobów posiada gwarancję tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy zamontowane są przez autoryzowanych instalatorów. Sami bierzemy czynny udział w procesie certyfikowania instalatorów. To gwarancja dla klienta, że zakupione urządzenia będą dobrze zamontowane.

- Dziś firma Instalbud to 24 oddziały, Euroinstal to kolejnych 7. Do tego własne salony łazienkowe, własna flota samochodowa, dziesiątki tysięcy produktów w ciągłej sprzedaży. Czy z perspektywy niełatwej aktualnie sytuacji na rynku ogólnobudowlanym prowadzenie tak dużego biznesu daje poczucie większej stabilności, czy może jednak stwarza problemy związane z koniecznością kontrolowania tak dużego przedsięwzięcia?


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA