Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Maciej Bielecki: Producenci odpływów liniowych stawiają na wzornictwo

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 05 wrz 2014 10:25
Maciej Bielecki: Producenci odpływów liniowych stawiają na wzornictwo
Maciej Bielecki, prezes i właściciel firmy Ced'or. / Fot. Ced'or

O najnowszych trendach oraz o kondycji branży sanitarno-instalacyjnej na polskim rynku – opowiada Maciej Bielecki, prezes i właściciel firmy Ced’or Polska.

REKLAMA

- Jakie może Pan wyróżnić trendy i kierunki rozwoju odpływów linowych w branży sanitarno-instalacyjnej?

Rynek odpływów liniowych, podobnie jak cała branża instalacyjna, ukierunkowany jest na wprowadzanie innowacji. Odpływ jako produkt jest w zasadzie urządzeniem prostym, mającym spełniać podstawowe zadanie, czyli odprowadzenie wody, jednak i tu producenci starają się uatrakcyjnić swoje produkty. Zauważalny jest trend w kierunku ciekawego designu. Jako firma Ced’or posiadamy bardzo duży wybór unikalnych wzorów maskownic.

Poza tym, kolejną zauważalną tendencją w branży odwodnień jest minimalizowanie wysokości montażowej. Firma Ced’or pracuje nad najniższym, spełniającym wszelkie normy odpływem liniowym. Wprowadziliśmy niedawno do oferty udaną konstrukcję odpływu ściennego , takie rozwiązania to też nowy kierunek rozwoju w branży.

 - Jak ocenia Pan bieżącą sytuację na rynku sanitarno-instalacyjnym?

Rynek instalacyjny, tak jak i cała branża budowlana, boryka się z podobnymi problemami. Możemy do nich zaliczyć: zatory płatnicze, zalew rynku tanimi chińskimi produktami, nazywanie “produktem polskim” wyrobów sprowadzonych i jedynie „przepakowanych” w Polsce. Dążenie do jak najniższej ceny, kosztem jakości to strategia wielu firm importujących odpływy liniowe. Mimo takiej niełatwej sytuacji na rynku i dzięki wspólnej pracy firm: Ced’or i Prima, systematycznie poszerzamy asortyment, zwiększmy sprzedaż i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Radosław Zieniewicz


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA