Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Małgorzata Gerwat (Kludi) o tym, jakie cechy są ważne w bateriach do łazienek publicznych

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 08 wrz 2014 12:33
Małgorzata Gerwat (Kludi) o tym, jakie cechy są ważne w bateriach do łazienek publicznych
Małgorzata Gerwat, szef ds. obsługi inwestycji w firmie Kludi Armaturen Sp. z o.o.

- Łazienka jest wizytówką dbałości i czystości obiektu użyteczności publicznej. Dlatego jakość armatury musi korespondować z zadaniem, które ma spełniać - uważa Małgorzata Gerwat, szef ds. obsługi inwestycji w firmie Kludi Armaturen Sp. z o.o.

REKLAMA

Łazienka jest wizytówką dbałości i czystości obiektu użyteczności publicznej. Wiąże się to z koniecznością zadbania o to, by jakość armatury korespondowała ze szczególnymi zadaniami, jakie musi spełniać.

Realizatorzy projektów w wyborze armatury kierują się najczęściej w pierwszej kolejności kryterium ceny. Odpowiednia armatura musi zapewniać również niski koszt eksploatacji obiektu, pozwalając na oszczędne zużycie wody i energii. Istotna jest też dbałość o odpowiednie oddziaływanie obiektu na środowisko, która przestała być postrzegana jako trend i staje się koniecznością. Nasza marka towarzyszyła prekursorom tych istotnych zmian - jednym z pierwszych obiektów w Warszawie, w którym zainstalowano ekologiczne baterie był biurowiec Zebra Tower, zrealizowany według projektu Ernsta Hoffman’a. Dziś coraz częściej realizatorzy wybierają baterie o niskim wypływie, nawet na poziomie 1,33 l/min.

Odpowiednia dla obiektu publicznego bateria musi być ponadto bezawaryjna w warunkach intensywnego użytkowania. Estetycznie, musi ozdabiać wnętrze jak dobrze dobrana biżuteria. Tu nie bez znaczenia jest łatwość utrzymania baterii w czystości, dlatego architekci i inwestorzy często sięgają po modele, które mają możliwie monolityczną, prostą formę, pozbawioną zbędnych załamań, w których mógłby gromadzić się osad. Przykładem takiego obiektu jest warszawski biurowiec Wola Center, zrealizowany według projektu pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates, w którym zainstalowano np. nasze baterie Logo Neo, O-cean i czy New Waves.

Wśród obiektów publicznych, które wyposażaliśmy, znaczną część stanowią budynki biurowe. Nie brakuje wśród nich też obiektów, takich jak obiekty dydaktyczno-naukowe, w tym Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, kliniki i szpitale jak warszawski Ośrodek Rehabilitacji Biomicus, zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Piotra Lewandowskiego, A8 Architektura, hotele, np. Hotel Ossa, czy toalety publiczne w Kazimierzu nad Wisłą, projektu pracowni Łukasza Przybyłowicza i Piotra Musiałowskiego.

W Polsce, podobnie jak w Europie Zachodniej, powstaje coraz więcej domów dla ludzi w podeszłym wieku. Zarówno w takich obiektach, jak w klinikach i szpitalach armatura musi być łatwa i bezpieczna w obsłudze oraz dostępna dla jak najszerszego grona użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością. Posiadamy w swoim asortymencie wytrzymałe, higieniczne baterie zaprojektowane z myślą o tej grupie obiektów. Np. mamy serie, w których dźwignia uchwytu z wysięgiem nawet do 180 mm pozwala na łatwą obsługę, a termiczna dezynfekcja dba o higienę. Wzornictwo, takie jak prosta, estetyczna sylwetka i chromowa powierzchnia pozwalają na utrzymanie baterii w czystości. Ważnym elementem jest np. wyposażenie baterii natryskowych z termostatem w system zapobiegający poparzeniom przez utrzymanie niskiej temperatury zewnętrznej powłoki baterii.

- Małgorzata Gerwat, szef ds. obsługi inwestycji w firmie Kludi Armaturen Sp. z o.o.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA