Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Marcin Jangas, dyrektor handlowy w firmie Duschy

Marcin Jangas, dyrektor handlowy w firmie Duschy, mówi o zmianach na polskim rynku po 1989 roku i tendencjach we wzornictwie i kolorystyce łazienki.

REKLAMA

Bardzo ważne zmiany, które rozpoczęły się w Polsce w 1989 roku, kiedy to wraz z przemianami politycznymi oraz społecznymi nastąpiły przekształcenia gospodarcze, doprowadziły do dynamicznego rozwoju gospodarczego, który pozwolił nam przez te 25 lat na znaczne zwiększenie naszej zamożności. W czasach gdzie definicją zakupów były spotkania towarzyskie organizowane przez komitety kolejkowe, zakupy można byłoby nazwać bardziej loterią, w której klient wybierał z tego co już wybrane, a ustawiając się w kolejce za pralką wychodził ze sklepu z meblami.

Lata 90-te były w tym względzie momentem zwrotnym, a dzięki ekspansji nowych firm, powstało całkiem nowe zjawisko coraz szybciej zapełniających się półek sklepowych. Ekspansja ta dotyczyła również producentów oraz firm branży budowlanej, otwierając ich klientom nowe możliwości w aranżacji swoich domów, mieszkań oraz samych łazienek, pozwalając na stosowanie nowszych technologii, a także poszukiwań coraz to bardziej wyszukanego wzornictwa.

Z naszych obserwacji wynika, że 25 lat wolnego rynku pozwoliło na zamknięcie pętli pewnego etapu tendencji, do którego dąży wzornictwo i kolorystyka aranżacji wyposażenia łazienek. I tak po latach szarości w łazience przyszła czas na biel, później okres stosowania elementów kolorowych, aż do czasów chromu, który po dzień dziś jest wszechobecny w naszych łazienkach.

My natomiast z sukcesem od początku swojej działalności na rynku polskim braliśmy aktywny udział w ubarwianiu łazienek łącząc ze sobą różne akcesoria i elementy wyposażenia łazienki wieloma kolorami. Jak pokazują jednak trendy kilku ostatnich lat biel, czerń oraz elementy koloru, znów powoli wracają do łask i coraz skuteczniej walczą o przywrócenie ich na pierwsze miejsce w aranżacji łazienek, jak również wyposażenia całego domu.

Firma Duschy, której początkiem działalności w Skandynawii (1979 r.) była i jest nadal produkcja zestawów prysznicowych oraz kabin prysznicowych, od początku stawiała na różnorodną kolorystykę wyposażenia, która daje klientom możliwość łączenia różnych elementów łazienki w jedną barwną całość. Idąc wcześniej obranym kierunkiem, mamy zakończonych kilka ciekawych projektów, które już na początku 2015 roku pozwolą nam na wprowadzenie nowych innowacyjnych produktów, które będą łączyć ze sobą biel, czerń oraz chrom.

Od redakcji

W związku z tegoroczną rocznicą pierwszych, częściowo wolny wyborów parlamentarnych w Polsce nasza Redakcja chciałaby poznać, i podzielić się z Czytelnikami, Państwa opiniami i wspomnieniami dotyczącymi rozwoju branży łazienkowej w tym czasie. Czekamy na Państwa opinie, wspomnienia, refleksje i komentarze – te rynkowe i te bardziej osobiste. Najciekawsze z nich opublikujemy na naszym portalu. Więcej szczegółów tutaj.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA