Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Marian Słomiak, Grupa Muszkieterów: Staliśmy się czwartym graczem na rynku

  • Autor: redakcja magazynu Łazienka
  • 07 paź 2014 12:51
Marian Słomiak, Grupa Muszkieterów: Staliśmy się czwartym graczem na rynku
Marian Słomiak, pełnomocnik zarządu ds. sieci Bricomarché w Grupie Muszkieterów

O tym co zyskuje Grupa Muszkieterów po przejęciu lokalizacji po Nomi oraz o pozycji Bricomarché na rynku DIY mówi Marian Słomiak, pełnomocnik zarządu ds. sieci Bricomarché w Grupie Muszkieterów.

REKLAMA

Po przejęciu czternastu lokalizacji po placówkach Nomi SA Grupa Muszkieterów, właściciel marki Bricomarché, planuje kolejne otwarcia. Niebawem zostanie uruchomiony setny sklep pod tym szyldem. Kolejne placówki powstawać będą w województwie świętokrzyskim i regionach wschodnich. Potencjał polskiego rynku według zarządu Grupy Muszkieterów wciąż jest ogromny.

- Co daje Państwu przejęcie lokalizacji po Nomi?

Przejęcie lokalizacji po Nomi daje nam w tej chwili czwartą pozycję na rynku DIY. Umacniamy się, ogromne przyspieszenie jeśli chodzi o pozycjonowanie.

- Jak wygląda ten rynek?
Staliśmy się czwartym graczem na rynku. To, co się dzieje, to obraz konsolidacji na rynku. Jest na nim ogromny potencjał. Potwierdzeniem tego będą nasze ogromne obroty. W I półroczu mamy prawie 22-proc. przyrost obrotów. Przejecie nowych lokalizacji przyspiesza nas jeszcze bardziej.

Jeśli chodzi o nasze plany rozwoju, będziemy kontynuowali temat przejęcia. Będzie przejętych kilkanaście nowych lokalizacji. Jeszcze w tym roku otworzymy 5 naszych własnych punktów sprzedaży. W przyszłym roku kolejne otwarcia. Planujemy rozwój w kierunku wschodnim.

- Jakieś lokalizacje?
Zaczynamy od otwarcia sklepu w Sandomierzu. W woj. świętokrzyskim będą pojawiały kolejne sklepy.
Na pytanie co jest naszą najmocniejszą stroną mogę odpowiedzieć, że jest to różnorodność. Mamy cztery segmenty. Naszym wyróżnikiem zdecydowanie jest ogród. Dbamy o szeroką ofertę dla klientów, by to było naszą mocną stroną. Jednocześnie dbamy o rozwój pozostałych filarów, trzech segmentów, czyli dekoracja, majsterkowanie i budowlanka.

(źródło: Newseria)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA