REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mariusz Biegański, Ravak: Jak eksponować w salonie? Kompleksowo

 • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
 • 22 lut 2016 15:01
Mariusz Biegański, Ravak: Jak eksponować w salonie? Kompleksowo
Mariusz Biegański, senior manager w firmie Ravak

Mariusz Biegański, senior manager w firmie Ravak uważa, że ekspozycja powinna być kompleksowa - aby klient w jednym miejscu mógł odnaleźć wszystkie niezbędne elementy wyposażenia łazienki.

REKLAMA

- Jak oceniają Państwo standardy ekspozycji w polskich salonach łazienkowych?

Mariusz Biegański, senior manager w firmie Ravak: Standard ekspozycji z dużej mierze zależy do standardu salonu i jego przeznaczenia. W przypadku sklepów detalicznych z ofertą bardziej skierowaną do instalatorów rozbudowana ekspozycja ma mniejsze znaczenie.

Natomiast salony łazienkowe nastawione na obsługę architekta czy klienta detalicznego zazwyczaj dbają o wysoki standard ekspozycji. Podążają za zmieniającymi się trendami, starają się być dla klientów inspiracją, a nie tylko miejscem zakupu wyposażenia łazienki. Pracując z salonami od niemal 20 lat możemy zauważyć zmianę w podejściu właścicieli salonów do prezentacji asortymentu.

Widzimy, że salony starają się specjalizować, np. eksponując wybrany asortyment kilku marek. Nie boją się już również produktów z wyższej półki z wyższą ceną. Są to produkty pożądane, które podnoszą prestiż salonu.

- Co wymagało by w tych aspektach najpilniejszych zmian?

Najważniejsze było przekonanie klientów do tego, że warto inwestować w dobrą ekspozycję. Klienci nadal potrzebują dotknąć i zobaczyć „na żywo” produkt, który kupują. I dlatego salony sprzedaży zawsze będą miały przewagę nad sklepami internetowymi. Naszym zadaniem jest tak zbudować ekspozycję i przygotować sprzedawcę do rozmowy z klientem, aby klient który przyjedzie do salonu już w nim pozostał i dokonał zakupu.

- Jakich form ekspozycji używać aby ekspozycję urozmaicić – multimedia, biblioteka płytek, inne ciekawe rozwiązania – oprócz boksów?

Naszym zamysłem jest kompleksowość. Takie zaplanowane ekspozycji, aby klient w
jednym miejscu mógł odnaleźć wszystkie niezbędne elementy wyposażenia łazienki. Bazę stanowią dobrze dobrane produkty mające swoje odzwierciedlenie w potrzebach klientów. Uzupełnieniem mogą być ekrany LED prezentujące filmy dotyczące marki i/lub produkcji czy inne multimedia. Naszym zdaniem jednak jest to przemijająca moda, zawsze bazą będzie produkt dobrej jakości i z praktycznymi właściwościami, który obroni się nawet pomimo wyższej ceny.

- Według jakiego klucza dobierać asortyment mający znaleźć się na ekspozycji?

Tak jak wspominaliśmy ważna jest kompleksowość oferty. W Strefach Ravak dobieramy produkty pod kątem designu, kształtu, ale także pod względem komplementarności asortymentu wykorzystanego na ekspozycji. Klient odwiedzający Salon Partnerski z ekspozycją Ravak znajdzie tam nie tylko wannę czy kabinę, ale także umywalki, meble, brodziki, baterie i akcesoria łazienkowe.

Taką możliwość dają nam oferowane koncepty łazienkowe, które proponują aranżację całej łazienki produktami o jednakowym standardzie i w jednym stylu oraz rozbudowane portfolio produktów. Dlatego właśnie ekspozycje Ravak obejmują zarówno produkty do małych łazienek, jak i do dużych salonów kąpielowych.

Kompleksowo przygotowana ekspozycja ma jeszcze jedna kluczową zaletę. Klient poszukujący wyposażenia łazienki, nie traci czasu na odwiedzanie 3 – 4 salonów. Dokonuje zakupów w jednym miejscu. Pozwala to również sprzedawcy wypracować dobrą marżę.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

 • Jestem aktualnie w posiadaniu kilku tak zwanych stref nie tylko Ravak . Dam dobrą radę dla autora tekstu Hasan . Ekspozycja to nie wszystko ale dobrze wyszkolona kadra przedewszystkim nastawiona na sprzedaż i na klienta to klucz . Dobrze dobrana ekspozycja nie załatwi sprawy . Internet jest i będzie a w nim tylko cena często przeklamana . Wiele marek ma problem , najlepiej siedzieć i narzekać zamiast cos zrobic aby zachęcić tego klienta abt zostal i dokonal zakupu .
  • Samanta Beige, 2016-03-11 20:13:08
 • Dobry komentarz .
  • rggg, 2016-03-02 15:49:23
 • Ravak ocenia jak powinna wyglądać ekspozycja w salonie ? W pierwszej kolejności uratujcie zeszmaconą markę w internecie. W dalszej kolejności doradzajcie jak powinien wyglądać kompleksowo urządzony salon łazienkowy.
  • Hasan, 2016-03-02 15:25:58

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA