Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Marmorin: Trwałość jest dla nas ważnym kryterium

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 18 gru 2014 09:59
Marmorin: Trwałość jest dla nas ważnym kryterium
Barbara Tatarynowicz, brand manager oraz Dominika Fedyk-Wolanin, odpowiedzialna za działania PR w firmie
Marmorin: Trwałość jest dla nas ważnym kryterium
Marmorin: Trwałość jest dla nas ważnym kryterium
Marmorin: Trwałość jest dla nas ważnym kryterium
Marmorin: Trwałość jest dla nas ważnym kryterium
Marmorin: Trwałość jest dla nas ważnym kryterium
Marmorin: Trwałość jest dla nas ważnym kryterium

O planach rozwoju firmy Marmorin oraz współpracy z artystami opowiada Barbara Tatarynowicz, brand manager oraz Dominika Fedyk-Wolanin, odpowiedzialna za działania PR w firmie.

REKLAMA

- Firma Marmorin działa od 30 lat, a produkty pod własną marką przygotowuje od 5 lat. Chciałem spytać jak Państwo okres funkcjonowania pod własną marką oceniacie?

Dominika Fedyk-Wolanin: Myślę, że najważniejszą kwestią, którą trzeba odnotować w kontekście podsumowania tego okresu, jest wszystko co ma związek z naszym wzornictwem – nagradzanym w konkursach, plebiscytach, docenianym przez klientów. Warte odnotowania jest nasze zaangażowanie w wydarzenia dedykowane architektom i ludziom związanym ze sferą projektowania wnętrz.

Firma przyjęła zasadę, która stała się pewnego rodzaju tradycją, że premiery kolekcji odbywają się na targach ISH we Frankfurcie, które są w naszej ocenie najważniejszą imprezą dla branży.

Bardzo nas cieszy i napawa dumą wyróżnienie w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Red Dot Design Award, jakiego doczekała się brodziko-wanna Jena. Równie cenne są dla nas rodzime wyróżnienia: nagrody Must Have, wyróżnienie Dobry Wzór czy tytuł Łazienka - Wybór Roku. Nasza firma produkuje dla innych marek/firm oraz sprzedaje produkty obrandowane logiem Marmorinu. Występowanie pod własną marką, tworzenie produktów, które samemu się sygnuje, wiąże się właśnie z przyjemnością, gdy można samodzielnie celebrować sukcesy i przyjmować nagrody w swoim imieniu.

Barbara Tatarynowicz: Od zawsze naszą główną grupą odbiorców byli projektanci wnętrz i architekci. Do nich zaczęliśmy trafiać, nawiązywać kontakty, razem z nimi budować swoją markę. Dziś jesteśmy w salonach we wszystkich większych miastach w Polsce. Ale są to ściśle wyselekcjonowane, blisko współpracujące z nami punkty. Na to bardzo zwracamy uwagę, intensyfikujemy współpracę z salonami, które promują nasza markę.

- Ważnym aspektem jest dla Państwa współpraca z projektantami... W katalogach mocno eksponujecie ich sylwetki.

DFW: Tak naprawdę w Marmorinie projektanci od zawsze zajmowali ważne miejsce. Naszym hasłem jest „wyjątkowa codzienność", bo mamy świadomość, że tworzymy rzeczy, które podlegają dość bezlitosnym i restrykcyjnym ocenom użytkowników. Są to przedmioty, których używamy codziennie. Wiemy więc, że choć tworzymy piękne rzeczy, to muszą być funkcjonalne. Zależy nam jednak, by zarazem miały w sobie jakiś dodatek, to „coś". Tworzeniu takich przedmiotów poświęcona jest nasza praca. Dlatego dziś współpracujemy z całą plejadą doskonałych twórców.

Stawiamy też na edukację młodych. Cyklicznie bierzemy udział w Programie Edukacyjno-Projektowym, w ramach którego przyjmujemy pod swoje skrzydła absolwentów uczelni artystycznych, m. in. z Poznania. Oswajamy ich z branżą, ale też konfrontujemy z trudną rzeczywistością pracy nad projektami. Myślę, że dzięki temu nawzajem się od siebie czegoś nowego uczymy.

BT: W aspekcie wzornictwa bardzo ważnym działem w naszej firmie jest wewnętrzne studio projektowe, które działa na dwóch polach: tworzy nasze kolekcje, które znajdują się w ofercie Marmorinu oraz oferuje szeroką paletę usług dla klientów zewnętrznych. Zakres i sposób działania są unikatowe. Klient przychodzi do nas ze swoimi potrzebami, pomysłami, czasami projektami. Od nas otrzymuje kompleksową opiekę od początku do końca realizacji produktu - jesteśmy z nimi na etapie opracowania idei, tworzenia projektu, wdrażania go, prac w laboratorium. Dzięki temu mamy pewność, że produkt, który opuści progi Marmorin Design Studio będzie nie tylko ładny, ale też funkcjonalny.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA