Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Michał Roszkowski, project manager – meble w firmie Sanitec Koło

O tym jakie powinny być meble przeznaczone do małej łazienki, jak wykorzystana przestrzeń łazienkowych szafek i jakie są inne możliwe sposoby meblowania przestrzeni w niewielkiej łazience mówi Michał Roszkowski, project manager – meble w firmie Sanitec Koło.

REKLAMA

- Meble do małej łazienki powinny przy swoich niewielkich gabarytach mieścić jak najwięcej. Jakie powinny być więc systemy organizacji wewnątrz szafek – tak by przestrzeń była optymalnie wykorzystana?

Michał Roszkowski, project manager – meble w firmie Sanitec Koło: Należy zadbać o kompleksowe i maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni. Z pomocą przychodzą tutaj rozwiązania okuć – systemy segregacji czy przegródki, dedykowane dla określonych produktów. Dobrym przykładem mogą być meble Nova Pro gdzie przestrzeń niewielkich szafek została zaprojektowana tak, żeby łatwo zmieścić nawet znacznych rozmiarów butelki ze środkami czyszczącymi w wygodnie dostępnej kasetce na froncie.

- Jakie są alternatywne, niestandardowe rozwiązania przez Państwa oferowane – wąskie, płytkie szafki itp?

W naszej ofercie mamy cały szereg nietypowych mebli, zaczynając od małych szafek i umywalek do toalet gościnnych, poprzez bogata ofertę funkcjonalnie zaaranżowanych słupków – kończąc na innowacyjnych rozwiązaniach, typu zabudowa stelaża podtynkowego skomponowana ze specjalnie zaprojektowaną szafką.

Mamy również w ofercie panele wannowe wykonane w wykończeniach zgodnych z wykończeniami naszych mebli. Nowością naszej ostatniej serii Nova Pro jest możliwość zabudowy strefy umywalki gotowymi zestawami produktów (szafka podumywalkowa, umywalka, panel osłonowy i szafka z lustrem) w taki sposób, że można uniknąć wykańczania ścian płytkami, co ma szczególne zastosowanie w łazienkach adresowanych dla mniej zamożnych Klientów, tymczasowych czy w mieszkaniach na wynajem – zwłaszcza tych niewielkich.

- Uwolnienie podłogi od zabudowy – czy rzeczywiście pomaga w wygospodarowaniu przestrzeni?

Jeżeli rozumiemy pod tym pojęciem instalowanie szafek wiszących a nie stojących – to z jednej strony ogranicza to nieco przestrzeń do przechowywania w samych szafkach. Umożliwia jednak znacznie łatwiejsze sprzątanie całej łazienki – co w łazience małej jest ciągle niedocenianym czynnikiem i wymaga znacznych wysiłków. Także zysk funkcjonalny takiego rozwiązania kompensuje z nawiązką niewielkie straty przestrzeni w szafkach.

- Ostatnio pojawiło się na rynku sporo rozwiązań wielofunkcyjnych – obudowy wanien mieszczące w sobie szafki, szafki podumywalkowe z lustrem. Czy łączenie funkcji to przyszłość mebli łazienkowych?

Zdecydowanie tak – zwłaszcza w rozwiązaniach segmentu Basic i Eco, gdzie konieczność ściśnięcia wielu funkcji na małej przestrzeni wprost wymusza takie rozwiązania.

- Jakie inne, ciekawe rozwiązania meblowe mogą być funkcjonalne w małych łazienkach?

W naszym przekonaniu kluczowa dla zapewnienia odpowiedniej funkcjonalności takiej małej łazienki jest zabudowa sprytnymi rozwiązaniami całej łazienki, a nie tylko strefy umywalki. Należy poszukiwać rozwiązań meblowych w sąsiedztwie pralki – wciąż bardzo częstego „gościa” naszych łazienek. Dobre efekty daje zabudowanie okolic w.c. i stelaża podtynkowego dedykowanymi rozwiązaniami meblowymi.

- Dziękujemy za rozmowę.

Rozmawiała Anna Raducha-Romanowicz.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA