Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Michał Szydłowski, dyrektor handlowy Sanplast SA

Michał Szydłowski, dyrektor handlowy Sanplast SA mówi o tym, jak przełomowy był rok 1989 w historii naszego kraju i jak zmienił się od tamtej pory polski rynek wyposażenia łazienek i konsumenci.

REKLAMA

Rok 1989 – jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało - był rokiem wielkich wydarzeń w Polsce, Europie, a co za tym idzie w wymiarze także globalnym. W Polsce przełom roku 1989 nie ograniczał się rzecz jasna, tylko do zmian politycznych. Zmianom w sferze politycznej towarzyszyły nadzwyczaj głębokie przeobrażenia w sferze gospodarczej i społecznej.

Stworzono podstawy do funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, uwalniając w ten sposób tłamszoną dotychczas energię Polaków. Rozpoczął się proces, w którym gospodarka wiecznego niedoboru musiała ustąpić przed rodzącym się wolnym rynkiem towarów i usług.

Zmieniła się nasza świadomość

Dynamizm i wieloaspektowość ówczesnych zmian trudno zamknąć w ramach krótkiej wypowiedzi. Należy jednak wspomnieć, że obejmowały one także sferę estetyczną. Po szarzyźnie PRL-u, wreszcie można było wybierać i kupować produkty.

Diametralnie zmieniła się świadomość zarówno producentów i sprzedawców jak i klientów. Ci ostatni, z petentów stawali się świadomymi konsumentami, a proces tej przemiany jest jednym z najważniejszych zjawisk całego 25 –lecia. Ludzie po prostu mogli zacząć realizować swoje oczywiste pragnienie, aby mieszkać ładnie i funkcjonalnie.

Nasza firma postawiła sobie zadanie sprostania tym oczekiwaniom, i myślę, że zadanie to spełniła. Wystarczy wspomnieć, że to my jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek polski kabinę prysznicową. Nowy produkt bardzo szybko przypadł do gustu klientom.

Branża w ciągłym ruchu

Niemniej branża łazienkowa jest w nieustannym ruchu – nie ma tu miejsca choćby na moment wytchnienia i złudnego samozadowolenia. Z jednej strony rosną oczekiwania klientów, z drugiej zaś konkurenci polscy i zagraniczni wprowadzają wciąż nowe produkty. To daje energię do działania i pozwala na efektywną pracę.

Dowodem tego są nasze innowacyjne działania i ciągły rozwój, a także nasze wejście na rynek zachodnioeuropejski. Przyczyniliśmy się tam do rozpowszechnienia polskiej marki a uznanie, jakie zdobyliśmy, udowodniło nam, że klientom proponujemy towary najwyższej jakości.

Dzisiaj polski konsument to człowiek świadomy, potrafiący sprecyzować swoje potrzeby i wymagania. Nie jest skazany na szablonowość, ale ma możliwość wyboru. Kupując elementy wyposażenia swojej łazienki, kieruje się nie tylko praktycznością i funkcjonalnością, ale i indywidualną estetyką.

Sanplast szczyci się długą historią i dużym zaufaniem konsumentów. Bardzo szybko reagujemy na zmiany, zachęcamy do nich poprzez wyznaczanie nowych trendów, a jako pracodawcy inwestujemy w kapitał ludzki.

To dzięki naszym pracownikom jesteśmy dzisiaj liderami w branży łazienkowej. Ciągły rozwój i stabilna pozycja na rynku pozwala nam wierzyć, że kolejne lata będą równie pomyślne i owocne. Będziemy proponować nowe produkty i rozwiązania, które zadowolą gusta każdego klienta. Ufamy, że umocnimy naszą pozycję na rynkach zagranicznych, przekonując, że polski produkt to synonim solidności i funkcjonalności.

Na funkcjonowanie branży miały i mają istotny wpływ takie wydarzenia jak wstąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej skutkujące m.in. wejściem do strefy wspólnego rynku i przyjęciem europejskich regulacji. Także rozwój komunikacji społecznej, w szczególności Internetu jest okolicznością silnie oddziałującą na sferę gospodarczą. Ułatwia obieg informacji o produktach, zwiększa możliwości promocji i reklamy, a przede wszystkim stwarza możliwość rozwoju poprzez sektor e-handlu.

Od redakcji

W związku z tegoroczną rocznicą pierwszych, częściowo wolny wyborów parlamentarnych w Polsce nasza Redakcja chciałaby poznać, i podzielić się z Czytelnikami, Państwa opiniami i wspomnieniami dotyczącymi rozwoju branży łazienkowej w tym czasie. Czekamy na Państwa opinie, wspomnienia, refleksje i komentarze – te rynkowe i te bardziej osobiste. Najciekawsze z nich opublikujemy na naszym portalu. Więcej szczegółów tutaj.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA