REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modernizacja toalet w Spodku - rozmawiamy z Joanną Dec-Galuk (Roca Polska)

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 25 sie 2017 14:14
Modernizacja toalet w Spodku - rozmawiamy z Joanną Dec-Galuk (Roca Polska)

Partnerem projektu modernizacji toalet w katowickim Spodku jest Roca Polska. O zaangażowaniu firmy w projekt rozmawiamy z Joanną Dec-Galuk, Dyrektor Marketingu Roca Polska.

REKLAMA

Toalety w kultowym katowickim Spodku zostaną zmodernizowane, a projekt według którego przeprowadzony zostanie remont zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Partnerem akcji jest Roca Polska, która dostarczy biały montaż do inwestycji. Rozmawiamy z Joanną Dec-Galuk, Dyrektor marketingu Roca Polska.

Co zaważyło na Państwa decyzji o zostaniu partnerem metamorfozy Spodka?

Joanna Dec-Galuk: Roca od lat angażuje się w projekty ważne dla środowiska architektów i projektantów, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Nierzadko też je inicjuje. Wspierając młodych, kreatywnych architektów już na progu ich kariery, Roca Polska współpracuje z polskimi uczelniami. Efektem tej kooperacji są m.in. prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Łodzi. Dla studentów Wydziału Architektury i Architektury Wnętrz Politechniki Śląskiej zorganizowała konkurs „Zaprojektuj Łazienkę Laufen”. Firma jest także fundatorem nagrody specjalnej w organizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich konkursie Dyplom Roku.

Roca jest również organizatorem międzynarodowego konkursu Jumpthegap dla projektantów i architektów. Jego głównym celem jest wspieranie utalentowanych designerów z całego świata, w tym i studentów, i pomoc im w zdobyciu międzynarodowego uznania. Polska jest licznie reprezentowana w konkursie, co pokazuje duże zainteresowanie, ambicje i otwarcie na globalne inicjatywy polskiego środowiska architektonicznego.

Firma stara się nieustannie podejmować działania, mające na celu poprawę komfortu korzystania z toalet publicznych i od lat inicjuje wiele akcji, które przyczyniają się do podwyższania standardów sanitarnych. Modernizacja łazienek w katowickim Spodku naturalnie wpisuje się w tę strategię firmy.

Produkty Roca łączą doskonałą jakość, funkcjonalność z eleganckim wyglądem. Komfortowe wnętrza łazienek można znaleźć w hotelach i prestiżowych obiektach użyteczności publicznej w całej Polsce. Przykładem zrealizowanych już inwestycji w tym sektorze mogą być np. hotel Narvil Conference & SPA w podwarszawskim Serocku, gdzie zainstalowano m.in. rozwiązania z serii Gap, budynek Filharmonii Szczecińskiej - pierwszy obiekt w Polsce wyróżniony prestiżową Nagrodą im. Miesa van der Rohe, czy Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie - efektowna i budząca wiele nadziei kulturalna placówka, w której Roca wyposażyła toalety dla osób z niepełnosprawnością. Należy też wspomnieć o warszawskim kinie Luna czy o teatrze Roma, którego łazienki dzięki rozwiązaniom Roca zyskały nową oprawę aranżacyjną.

Warto zaznaczyć, że inwestycje w sektorze publicznym Roca podejmuje na całym świecie. Luksusowe hotele, centra biznesowe, prestiżowe teatry i wiele innych obiektów kulturalnych w wielu krajach zaufało firmie Roca, powierzając jej wyposażenie toalet, w tym renowacja toalet w paryskiej Wieży Eiffla, jednej z najczęściej odwiedzanych przez turystów budowli na świecie.

Dlaczego – z Państwa perspektywy – warto się zaangażować w tę inicjatywę?

Joanna Dec-Galuk: Jesteśmy przekonani, że warto i należy dbać o jakość toalet w miejscach, w których spędzamy część swego życia. Tym bardziej, że w dalszym ciągu w naszym otoczeniu jest mnóstwo zaniedbanych miejsc tego typu.

Rozmowy o potrzebie odnowienia toalet w Spodku rozpoczęły się już w lutym 2017 roku, podczas tegorocznej edycji 4 Design Days w Katowicach. Celem projektu modernizacji jest unowocześnienie i uatrakcyjnienie Spodka, ze zwróceniem szczególnej uwagi na obszary, które wymagają tego najbardziej. Innowacyjne wyposażenie i przemyślany projekt mają za zadanie podnieść funkcjonalność obiektu, także dla osób niepełnosprawnych. Dlatego nie mogło nas zabraknąć w tym kultowym miejscu, prestiżowym i ważnym nie tylko dla mieszkańców Śląska.

Roca dostarczy armaturę i ceramikę sanitarną do modernizowanych toalet. Co zadecydowało o wyborze konkretnych produktów? Czym się Państwo kierowaliście?

Joanna Dec-Galuk: W łazienkach Spodka zainstalowana zostanie ceramika w tym również rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością, stelaże podtynkowe Duplo z przyciskami i umywalki z kolekcji Gap, Nexo, Debba lub Victoria, a także pisuary z kolekcji Chic i baterie umywalkowe czasowe z kolekcji Sprint-N, gwarantujące komfort i wygodę użytkownikom przez długie lata. Do toalet VIP dobrane zostało wyposażenie oferowanej przez grupę Roca marki premium - Laufen. O końcowym wyborze produktów zadecyduje zwycięzca konkursu.

Proekologiczna polityka firmy niezmiennie odgrywa kluczową rolę i znajduje odzwierciedlenie we wszystkich jej produktach. Roca promuje ideę racjonalnego zużycia wody oraz oszczędzania energii i zasobów wodnych. Urządzenia, przeznaczone do Spodka, wyposażone są w szereg innowacyjnych technologii, które pozwolą na racjonalne gospodarowanie tymi cennymi zasobami.

Dziękuję za rozmowę.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA