Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Monika Kot o zaletach i ograniczeniach technologii cyfrowego nadruku

  • Autor: Radosław Zieniewicz
  • 24 wrz 2014 11:28
Monika Kot o zaletach i ograniczeniach technologii cyfrowego nadruku
Monika Kot, specjalista ds. sprzedaży w Ceramic Print System. / Fot. Crramic Print System
Monika Kot o zaletach i ograniczeniach technologii cyfrowego nadruku

O zaletach i ograniczeniach technologii cyfrowego nadruku mówi Monika Kot, specjalista ds. sprzedaży w Ceramic Print System.

REKLAMA

Technologia cyfrowego druku na płytkach ceramicznych daje nieograniczone możliwości tworzenia niepowtarzalnych aranżacji oraz dekoracji wybraną przez klienta grafiką lub zdjęciem, produktów wykonanych z ceramiki tj. glazury, gresów, mozaiki jak też ceramiki łazienkowej w tym umywalek czy misek sedesowych.

Dekoracyjna foto glazura pozwala uzyskać wspaniały efekt i nadać mieszkaniu niepowtarzalny, indywidualny styl. To wyjątkowo oryginalny pomysł który można wykorzystać przy urządzaniu mieszkania jak również w każdym innym miejscu w którym mają zastosowanie płytki ceramiczne.

Cyfrowy nadruk jest trwały

Technologia produkcji polegająca na przenoszeniu wydrukowanych zdjęć na ceramikę oraz wypalania płytek w piecach w temperaturze blisko 900 °C, sprawia że nadruk jest na trwałe wtopiony w szkliwo płytki. Zapewnia to odporność nadruków na warunki atmosferyczne, ścieranie, zadrapania i detergenty, dlatego foto ceramika może być stosowana wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Druk na płytkach ceramicznych jest także całkowicie odporny na wilgoć stąd możliwość użycia tych płytek w kuchni i łazience, na elewacjach hoteli i domów, w ogrodach, fontannach a nawet na podłogach basenów. Świetnie sprawdzają się również w kabinach prysznicowych.

Niewielkie ograniczenia

Technologia cyfrowego druku na płytkach ceramicznych pozwala nam na szczegółowe odwzorowanie praktycznie każdego zdjęcia lub grafiki. Jedynym ograniczeniem mogą być delikatne zmiany w kolorystyce tzn. drukujemy specjalistycznymi tonerami zmodyfikowanymi do potrzeb druku cyfrowego a następnie płytki wypalane są w piecach w wysokich temperaturach przez co odcienie niektórych kolorów mogą się nieznacznie różnic od oryginału.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA