REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nasze najbardziej rozpoznawalne produkty to wanny i systemy hydromasażu

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 22 gru 2016 09:15
 Nasze najbardziej rozpoznawalne produkty to wanny i systemy hydromasażu
Danuta Kowalczyk, produkt manager w firmie Excellent

Danuta Kowalczyk, produkt manager w firmie Excellent mówi o perspektywach rynku wanien i radzi na co zwracać uwagę przy zakupie tych produktów.

REKLAMA

- Firma Excellent posiada w swojej ofercie wiele produktów, jednak najbardziej znana jest z produkcji wanien i systemów hydromasażu. Jak wg Państwa wyglądają perspektywy rynku wanien w przyszłości, z uwzględnieniem perspektywy bardzo skompresowanego mieszkalnictwa, gdzie łazienki nie przekraczają 4 m2?

Nasza firma dostarcza różnorodne produktu swoim odbiorcom, i to prawda: najbardziej rozpoznawalne produkty z naszego portfolio to właśnie wanny i systemy hydromasażu. W ich produkcję wkładamy wiele wysiłku i stale udoskonalamy produkcję oraz stosowane rozwiązania by klientom dostarczyć produkt, który jest ‘excellent’.

Zgadzam się z tym, że tendencją w budownictwie są mieszkania kompaktowe z małą łazienką. Funkcjonalne zaplanowanie takiej łazienki to wyzwanie – w ekstremalnych sytuacjach na powierzchni poniżej 4 m2 musimy zmieścić całość wyposażenia łazienki oraz pralkę. I tu często pojawia się pytanie: wanna czy prysznic. W wielu sytuacjach klienci decydują się na prysznic – zajmuje dużo mniej miejsca i jest kolejnym elementem, który wpasowuje się także w trend szybkiego i intensywnego życia.

Nadal natomiast są użytkownicy łazienek, którzy nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny: może być mniejsza, kompaktowa, z opcją prysznica dla pozostałych domowników ,ale nadal wanna (wtedy też dość często pralka zostaje przemieszczona do kuchni). Jest to poszukiwanie relaksu w pędzie codzienności. Do takich osób kierujemy nasza ofertę wanien narożnych oraz najnowszy koncept Be Spot. Jest to sprytne połączenie wanny narożnej z dedykowanym parawanem.

Do całości proponujemy dopasowaną kształtem umywalkę, a do wanny Rain Altar, dzięki któremu można napełnić wannę oraz wziąć przyjemny i szybki prysznic.

Odmiennie kształtuje się sytuacja wśród posiadaczy domów: oni mogą sobie pozwolić na posiadanie wanny i prysznica. Ważniejsze dla nich są pytania: jak duża, w jakim kształcie, a być może wanna wolnostojąca. Nasze wanny sprostają najbardziej śmiałym oczekiwaniom posiadaczy dużych łazienek: prostokątne, narożne, owalne oraz wolnostojące.

A także wanny w wersji z cienkim rantem, który pięknie prezentuje się w zabudowie płytkami. Dla tych klientów oferujemy też szeroki wybór armatury dopasowanej do wanien: 4-otworowa bateria Oxalia, baterie wannowe ścienne, baterie wolnostojące oraz system napełnienia wanny przez przelew. Każdy znajdzie coś dla siebie.

A dla najbardziej wymagających proponujemy zainstalowanie systemu hydromasażu w naszych wanny.

- Wybór wanien jest bardzo szeroki. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie wanny?

Po pierwsze materiał: akryl, stal, konglomerat. Inny materiał to inne właściwości: waga, akumulacja ciepła, odporność na środki czyszczące, odbarwienia. Warto zainteresować się także sposobem montażu: wanny konglomeratowe, jako cięższe, wymagają odpowiedniej wzmocnionej konstrukcji stropu, jeśli wanna znajduje się na wyższej kondygnacji budynku.

Następnie zastanawiamy się nad funkcjonalnością: ile osób będzie brać w niej kąpiel, jak wysokich, gdzie ją zainstalujemy, czy istnieją ograniczenia wynikające z pomieszczenia, które limitują nam wymiar wanny. Oczywiście ważny jest też styl wanny: nowoczesna, klasyczna, bardziej zaokrąglona lub kwadratowa.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA