REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Niskie koszty zatrudnienia przyciągają inwestorów do Polski

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 21 kwi 2016 14:44
Niskie koszty zatrudnienia przyciągają inwestorów do Polski
fot. Shutterstock

Inwestorzy posiadający swoje zakłady w kraju wskazują na dostępność wykwalifikowanej kadry oraz jedne z najniższych kosztów zatrudnienia w Europie - te czynniki decydują o atrakcyjności inwestycjnej Polski, uważa Paula Rejmer, Managing Director Expert Perm w Hays Poland.

REKLAMA

Z perspektywy sektora produkcyjnego, specyfika polskiego rynku pracy jest niezwykle atrakcyjna i w dużej mierze jest elementem przesądzającym o ulokowaniu inwestycji w Polsce. Inwestorzy posiadający swoje zakłady w kraju wskazują na dostępność wykwalifikowanej kadry oraz jedne z najniższych kosztów zatrudnienia w Europie.

Polska charakteryzuje się wysokim poziomem szkolnictwa wyższego, technicznego oraz zawodowego, co w połączeniu z rosnącą popularnością kształcenia na kierunkach technicznych i inżynieryjnych przekłada się na wyższą podaż wykwalifikowanych specjalistów.

Można postulować, że to właśnie dostępność unikalnych kompetencji oraz dobra znajomość języków obcych, połączone z działaniami wspierającymi innowacyjność, przyczynią się do dalszego rozwoju sektora produkcyjnego w Polsce.

- Paula Rejmer, Managing Director Expert Perm, Hays Poland

źródło: Hays Poland


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA