REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Paweł Talarczyk, prezes Zucchetti Promotions & Trade Sp. z o.o.

Paweł Talarczyk, prezes Zucchetti Promotions & Trade Sp. z o.o. mówi o innowacjach w segmencie armatury sanitarnej - które są obecnie najważniejsze, które mogą podbić rynek.

REKLAMA

- Wyposażenie łazienek staje się coraz bardziej innowacyjne. Na rynku można znaleźć produkty takie jak np. bezkołnierzowe miski w.c. czy odpływy ścienne. Jakie Państwa zdaniem są obecnie najważniejsze innowacje i trendy w segmencie armatury?

Paweł Talarczyk, prezes Zucchetti Promotions & Trade Sp. z o.o.: Zucchetti zawsze stawiało na innowacje. Jako pierwsza włoska firma w latach siedemdziesiątych wypuściliśmy na rynek baterie z mieszaczem jednouchwytowym. Z kolei ponad dziesięć lat temu opatentowaliśmy pierwszą ekologiczną głowicę zastosowaną z powodzeniem w niesłabnącej powodzeniem serii Isy.

Dziś na rynek wchodzimy z nowym rodzajem deszczowni o nazwie Closer projektu Diego Grandi. Jest to wspaniały, innowacyjny produkt będący swego rodzaju biżuterią łazienkową. Z widoku przypomina lampę, a dzięki zastosowaniu przegubów można nim manewrować w dowolnym kierunku. Niesamowity efekt wizualny dopełniony jest poprzez pokrycie Closera specjalną farba „soft touch” dającą wrażenie miękkości i ciepła.

Farba ta cechuje się jeszcze jedną bardzo ważną funkcją. Zapobiega wyślizgiwaniu się deszczowni z rąk. Kilkanaście tych niesamowitych produktów można już zobaczyć w wybranych salonach łazienkowych w Polsce. Cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród architektów i projektantów.

Inną znacząca innowacją w branży baterii łazienkowych jest coraz bardziej powiększająca się gama kolorystyczna produktów. To z pewnością ukłon dla architektów, którzy pragną zróżnicować swoje projekty. W ostatnich latach wprowadziliśmy na rynek nowe kolory, w tym kilka kolorów uzyskiwanych techniką PVD. Daje ona dużo większą twardość i odporność na korozję niż tradycyjnie stosowane powłoki.

Zauważamy, ze dziś na rynku pojawiają się dwie tendencje: z jednej strony nawiązanie do tradycji poprzez złoto, kryształy Swarovskiego i kształty inspirowane dawnymi wzorami. Z drugiej zaś strony oferujemy bardzo nowoczesne wzornictwo i wykorzystanie najnowszych technologii, na przykład w sterowanych elektronicznie deszczowniach wzbogaconych systemami aromaterapii i chromoterapii.

- Które innowacje mają szansę podbić rynek?

Wyobraźnia nie zna granic i co roku projektanci prezentują na targach nowe wzory i nowe produkty. Wiele z innowacji ma charakter bardziej marketingowy, a tylko nieliczne produkowane są w dużych seriach. Ostatnio coraz więcej uwagi poświęca się produktom łazienkowym ze sterowaniem elektronicznym.

Również Zucchetti wypuściło na rynek w tym roku nową serię deszczowni podsufitowych ze sterowaniem elektronicznym. Deszczownie, oprócz tradycyjnej funkcji deszczu dają możliwość natrysku ciepłymi i dużymi kroplami kojarzącymi się z deszczem tropikalnym, spryskania ciała delikatną mgiełką bądź też kaskadą.

Ich uzupełnienie stanowi funkcja dyfuzji substancjami aromatycznymi oraz zmienne kolory światła, mające zastosowanie w chromoterapii. Dzisiaj, taki rodzaj deszczowni to jednak ciągle niewielka część rynku. Czy w ich przypadku powtórzy się rewolucja jak w przypadku baterii z mieszaczem jednouchwytowym? Czas pokaże.

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Anna Raducha-Romanowicz.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA