Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pekka Kuusniemi, Grupa Oras: Chcemy wzmocnić naszą współpracę z klientami profesjonalnymi

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 13 maj 2015 10:42
Pekka Kuusniemi, Grupa Oras: Chcemy wzmocnić naszą współpracę z klientami profesjonalnymi
Pekka Kuusniemi, prezes Grupy Oras

W październiku 2013 roku Grupa Oras rozpoczęła nowy etap w historii – do Grupy dołączyła marka Hansa. Pekka Kuusniemi, prezes Grupy Oras mówi o tym jak przebiegała integracja i jakiego miejsca na europejskim rynku poszukuje nowo powstała organizacja.

REKLAMA

Za nami pierwszy pełny okres finansowy. Cała organizacja jest ściśle zaangażowana w budowę nowej firmy, której rozmiar się podwoił. Otwarte podejście naszych pracowników pozwoliło nam na szybką integrację. W styczniu 2014 r. powołany został nowy management Grupy Oras - międzynarodowa grupa doświadczonych ekspertów w branży. A już pod koniec lutego nowy schemat organizacji został zastosowany w całej Grupie.

Wiosną przeprowadziliśmy kompleksowe badania dotyczące kultury firmy. Celem badania było zdefiniowanie misji i wizji nowej Grupy, a przede wszystkim wspólnych wartości. W obszarze rozwoju produktu i zarządzania ofertą zasoby Grupy zostały połączone by służyć obu markom – Oras i Hansa. Pierwsze wyniki tych prac zostały zaprezentowane już wiosną na targach w Essen i Norymbergii w Niemczech i Norymbergi już na wiosnę: pod marką Hansa zaoferowaliśmy obszerną linię produktów elektronicznych.

Pierwsza połowa roku 2014 stała również pod znakiem wspólnego rocznego zamknięcia, wspólnych negocjacji z podwykonawcami, raportowania wyników sprzedaży, wdrożenia systemu skutecznej komunikacji wewnętrznej. Duży nacisk położyliśmy na otwartą komunikację i dostarczanie aktualnych i dokładnych informacji pracownikom. Wszystkie kraje, w których znajdują się nasze zakłady produkcyjne otrzymały system komunikacji wewnętrznej w ich własnych językach – obok angielskiego, który jest oficjalnym językiem Grupy.

Pomimo imponującej liczby działań integracyjnych, które przeprowadziliśmy w minionym roku obrotowym, byliśmy również skoncentrowani na efektywnej pracy z klientami.

Przychody netto ze sprzedaży w Grupie Oras wzrosły o 2,1%, z 252,7 mln euro w roku 2013 do 258,1 mln euro – mimo wymagającego rynku. Zysk operacyjny (EBIT) wzrósł znacznie, z 22,1 mln euro do 30,4 mln euro.

Program rozwoju

Integracja strukturalna ma kluczowe znaczenie dla poprawy konkurencyjności i efektywności. Jednak długotrwały sukces jest uzależniony od definicji i wspólnego rozumienia misji, wizji i wartości firmy - a przede wszystkim, tego jak wprowadzamy je w życie.

Rozpoczęliśmy trzyletni etap budowy siły naszej Grupy. Integracja trwa na poziomie niematerialnym. Wiele środków zostanie zainwestowane w implementację wartości firmy. Naszym celem jest zapewnienie dostawców, klientów i innych kluczowych interesariuszy, iż Grupa Oras to firma wyróżniająca się, w której wartości są szanowane i wcielane w życie, że jesteśmy naprawdę wiarygodnym partnerem.

Oczywiście wdrożenie i rozwój wspólnych narzędzi i procesów potrwa jeszcze kilka lat. Jednak kierunek rozwoju działalności i metod pracy jest jasny - chcemy wzmocnić naszą współpracę z klientami profesjonalnymi. Razem jesteśmy w stanie zapewnić najwyższej jakości usługi dla coraz bardziej wymagających konsumentów. W odniesieniu do naszego portfolio produktów, naszym ambitnym celem jest rozwój produktów i usług wnoszących wartość dodaną dla dystrybutorów, instalatorów i użytkowników końcowych. Pracując w sposób spójny i zrównoważony, określając jasno docelowych klientów, przy wsparciu portfolio nowoczesnych produktów, będziemy w stanie skutecznie konkurować na rynku.

(tłum. i red. Anna Raducha-Romanowicz)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA