Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piotr Witkowski, Armatura Krakow / fot. Armatura Kraków

Najważniejszym wydarzeniem 2012 roku była dla nas udana akwizycja spółki Armadimp - mówi Piotr Witkowski, wiceprezes zarządu Armatury Kraków S.A.

REKLAMA

Miniony rok rynkowo dla Grupy Armatura można zaliczyć do bardzo udanych, pomimo trudnej sytuacji i stagnacji w branży budowlanej udało się nam zrealizować naszą strategię sprzedaży. Osiągnęliśmy w stosunku do roku poprzedniego dodatnią dynamikę przychodów w segmencie armatury sanitarnej. „Czarnym koniem” roku 2012 okazał się segment armatury zaworowej, gdzie uzyskaliśmy znaczący wzrost sprzedaży w stosunku do i tak ambitnie postawionych celów w ubiegłorocznym budżecie.

Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem, które będzie oddziaływać na kształt naszej grupy przez następne lata jest udana akwizycja najnowszego „dziecka” Grupy Armatura – spółki Armadimp. Jest to spółka zlokalizowana w Radomiu, produkująca ceramikę sanitarną, z ponad 100 letnią tradycją, której zakup pozwoli nam uzupełnić naszą ofertę o kolejne elementy wyposażenia łazienki. Ważnym wydarzeniem było również 90-lecie istnienia Armatury Kraków na polskim rynku. Jesteśmy dumni, że przez dziewięć dekad funkcjonujemy na polskim rynku nieprzerwalnie i odnosimy sukcesy.

W nadchodzącym roku dzięki bardzo udanej końcówce roku poprzedniego, zakładamy dalszy dynamiczny rozwój na rynku krajowym jak i na rynkach zagranicznych. Motorem napędowym naszego wzrostu będą między innymi nowe grupy produktów skierowanych na rynek wyposażenia łazienki pochodzące z nowego zakładu w Radomiu.

Mając świadomość, że rok 2013 będzie kolejnym okresem obniżonej koniunktury, przygotowaliśmy szereg działań, które pozwolą umocnić naszą pozycję na rynku. Jesteśmy przekonani, że dzięki konsekwentnej polityce nastawionej na pracę z rynkiem i wsłuchiwanie się w potrzeby naszych partnerów biznesowych tworzymy platformę umożliwiającą dynamiczny rozwój w następnych latach.

- Piotr Witkowski, wiceprezes zarządu Armatury Kraków S.A.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA