REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Płytki XXL i ich specyficzne wymagania

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 25 sie 2016 09:38
Płytki XXL i ich specyficzne wymagania
Anna Kotarbińska, Florim Ceramiche

Ceramiczne płyty wielkoformatowe zdobywają coraz więcej zwolenników na polskim rynku. Wymagają jednak szczególnej uwagi - podczas transportu, eksponowania czy samego układania. Na co należy zwracać uwagę w przypadku płytek w dużym formacie mówi Anna Kotarbińska, przedstawiciel Florim Ceramiche.

REKLAMA

Grupa Florim Ceramiche, wprowadzając do swojej oferty nową propozycję w gresie porcelanowym o grubości 6 mm, pod nazwą Magnum, zadbała również o pełny serwis informacyjny, dotyczący logistyki, obróbki oraz sprzedaży.

Z uwagi na wymiar płyt, a największy jaki oferuje Florim Ceramiche to 320 x 160, płyty są przygotowane do transportu w odpowiednich skrzyniach. Przed załadowaniem należy więc podać firmie transportowej dokładne wymiary skrzyni oraz wagę, gdyż różnią się one od palety standardowej. Zaletą jest fakt, że skrzynie te mogą być piętrowane. Do przenoszenia samych płyt służy odpowiedni sprzęt, tzn. ramy oraz chwytaki.

Wielkoformatowe płyty ceramiczne są magazynowane zgodnie z ogólnymi zasadami dotyczącymi płyt ceramicznych. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wypromowanie produktu jest jego ekspozycja. Ceramiczna płyta wielkoformatowa powinna być zaprezentowana w pełnym wymiarze. Do tego służą odpowiednio przygotowane stojaki oraz boksy wystawiennicze.

Jeżeli klient zdecyduje się na ceramiczną płytę wielkoformatową, należałoby zwrócić uwagę na rolę jaką odgrywa wykonawca w procesie układania. Dzisiaj generalnie duży format nie stanowi już problemu gdyż coraz częściej oferowane są profesjonalne kleje oraz narzędzia. Wykonawca musi przygotować odpowiednio duże miejsce do pracy oraz ewentualnej obróbki płyty. Podłoże powinno być gładkie i wyrównane.

Do klejenia takich płyt służą elastyczne zaprawy, dobrane w zależności od przyczepności podłoża. Wykonawca powinien dobrze poznać instrukcję przygotowania, a w wypadku pierwszego układania płyty wielkoformatowej zwrócić się do producenta kleju z prośbą o szkolenie. Wycinanie proste otworów w płycie lub ich cięcie odbywa się za pomocą przecinarek ręcznych lub elektrycznych oraz specjalnych koronek.

Ponadto wykonawca ma do dyspozycji inne narzędzia typu tarcze, szlifierki, a w przypadku skomplikowanego wzoru usługę cięcia wodnego. Zalecana fuga przez producenta dla płyt wielkoformatowych to 2,3 mm. Zestawy do poziomowania dla płyt, w skład których wchodzą kliny, zaciski oraz elementy T – kształtne umożliwiają uzyskanie równej powierzchni oraz skracają czas pracy.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA