REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podsumowanie roku 2016: Kazimierz Kaźnica, Max-Fliz

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 17 sty 2017 09:19
Podsumowanie roku 2016: Kazimierz Kaźnica, Max-Fliz
Kazimierz Kaźnica, wiceprezes Galerii Wnętrz Doskonałych Max-Fliz

Jaki był rok 2016 na polskim rynku wyposażenia łazienek? O opinie i komentarze poprosiliśmy przedstawicieli branży. W ocenie Kazimierza Kaźnicy, wiceprezesa Galerii Wnętrz Doskonałych Max-Fliz pierwsza połowa roku była satysfakcjonująca, druga - przyniosła spowolnienie.

REKLAMA

Rok 2016 trochę zaskoczył branżę – zakładaliśmy, że będzie co najmniej tak dobry jak 2015. I pierwsza połowa rzeczywiście taka była – wyraźnie można było zauważyć ożywienie na rynku. Jednak od sierpnia zaobserwowaliśmy silne spowolnienie, które prawdopodobnie wynika z ogólnej sytuacji w kraju. Towarzyszący nam pewnego rodzaju brak pewności zwiększa ostrożności inwestorów, sprawia, że mniej chętnie angażują się w nowe przedsięwzięcia.

Podobnej tendencji można spodziewać się w rozpoczynającym się roku, dlatego firma Max-Fliz musiała przygotować nową strategię, na najbliższe miesiące, która pozwoli nam utrzymać naszą pozycję.

Optymistyczne dla rynku jest to, że, przynajmniej na południu kraju, nadal nowe mieszkania sprzedają się bardzo dynamicznie, często jeszcze przed zakończeniem budowy, co pozwala przypuszczać, że w ciągu kolejnych kilkunastu-kilkudziesięciu miesięcy te sprzedane lokale trzeba będzie urządzić.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA