REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rafał Różycki, Purmo: Podnosimy efektywność ogrzewania w łazience

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 25 sty 2016 14:22
Rafał Różycki, Purmo: Podnosimy efektywność ogrzewania w łazience
Rafał Różycki, doradca techniczny w firmie Purmo. Fot. Purmo

O tym jaki rodzaj sterowania ogrzewaniem grzejnikowym i podłogowym najlepiej sprawdzi się w łazience oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze zaworu termostatycznego mówi Rafał Różycki, doradca techniczny w firmie Purmo.

REKLAMA

Do grzejników łazienkowych pracujących w tradycyjnych układach wodnych przeznaczone są takie same, co do budowy i zasady działania, zawory termostatyczne z głowicami, jak do grzejników płytowych.

Celem stosowania głowic teorematycznych jest podniesienie komfortu cieplnego i zwiększanie oszczędności związanych z ogrzewaniem łazienki. Praktycznie każdy zawór z głowicą będzie spełniał swoje zadanie. Ich największymi zaletami są: czytelna nastawa, łatwe w obsłudze, nie wymagają zasilania, płynne działanie. Należy pamiętać, aby wybrać odpowiedni zakres temperaturowy głowicy – w łazienkach zalecana jest wyższa temperatura: +24°C.

Alternatywą dla tradycyjnych głowic są głowice elektryczne. Polecane ze względu na dodatkową oszczędność – pozwalają na zaprogramowanie i realizację dowolnego programu zmian temperatury komfortu i temperatury osłabienia, który zmienia się automatycznie już bez udziału użytkownika.

W przypadku kiedy w łazience będzie również pętla ogrzewania podłogowego, Purmo ma specjalny produkt – zawór TempCo VT. Umożliwia on z tego samego podłączenia zasilić i grzejnik, i pętlę „podłogówki”. Dzięki specjalnej budowie jest to możliwe nawet wtedy, kiedy w całym obiekcie nie przewidziano ogrzewania podłogowego – jest to bardzo pomocne np. w budynkach wielorodzinnych.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA