Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Różnice między brodzikami akrylowymi i konglomeratowymi

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 02 lip 2014 11:15
Różnice między brodzikami akrylowymi i konglomeratowymi
Robert Rachowski Product Manager Sanplast SA

Brodziki z konglomeratu są obecnie bardzo popularne, a zainteresowanie nimi ciągle wzrasta. Jakie są różnice w produkcji obu typów wyrobów wyjaśnia Robert Rachowski, product manager w firmie Sanplast.

REKLAMA

Coraz częściej klienci wybierają właśnie brodziki konglomeratowe, w miejsce brodzików akrylowych. Cena wyrobów z konglomeratu jest wyższa, niż produktów akrylowych, jednak jest bardzo przystępna i atrakcyjna, biorąc pod uwagę walory użytkowe i estetyczne, jakie oferują te brodziki.

Różnic produkcyjnych między oboma typami produktów jest kilka. Począwszy od materiałów użytych do produkcji, po proces technologiczny. 

Przy produkcji brodzików akrylowych wykorzystywana jest forma, płyta akrylowa, wzmocnienie dna brodzika oraz żywica. Z podgrzanej płyty akrylowej robiona jest wytłoczka, która następnie „naciągana” jest na odpowiednią formę. W ten sposób kształtowany jest dany typ brodzika, który to w ostatnim etapie jest wzmacniany.

Brodziki z konglomeratu wylewane są w formie. Taki odlew nabiera twardości. Ostatnią fazą produkcji jest polerowanie.

Brodziki z konglomeratu charakteryzują się znakomitymi właściwościami mechanicznymi i chemicznymi. Ich gładka i nieporowata powierzchnia ułatwia utrzymanie ich w czystości. Brodziki takie są odporne na odbarwienia i plamy. Materiał używany do produkcji jest trwały na ścieranie, dzięki temu produkty zachowują swój pierwotny wygląd przez długi okres czasu.

- Robert Rachowski, product manager w firmie Sanplast


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA