Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Salone del Mobile 2014 - komentarz wystawcy

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 17 kwi 2014 13:33
Salone del Mobile 2014 - komentarz wystawcy
Agnieszka Rygulska - Kmieć, sales manager - dyrektor handlowy, Novellini Sp. z o.o.

Agnieszka Rygulska–Kmieć, sales manager, dyrektor handlowy fimy Novellini w Polsce komentuje udział firmy w ostatniej edycji targów iSaloni w Mediolanie.

REKLAMA

Targi iSaloni dedykowane są w głównej mierze producentom mebli i firmom z tym tematem związanym. Dział łazienkowy wystawia się co 2 lata. Te targi odwiedza sporo architektów, nastawionych na poszukiwanie trendów, jakie będą obowiązywały we wnętrzach w kolejnych sezonach. Targi ISH we Frankfurcie, dedykowane branży sanitarnej i grzewczej, skupiają się bardziej na produkcie i technologii. Więcej tam gości poszukujących biznesu, należy więc inaczej konstruować ekspozycje.

Po okresie kryzysu i stagnacji widzimy ożywienie w branży i dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycje w postaci ekspozycji na wielu imprezach targowych. Pod koniec ubiegłego roku braliśmy udział w kolejnym Cersaie. W marcu zakończyły się targi Revestir Expo w Sao Paolo w Brazylii. iSaloni także już za nami. Teraz czas na przygotowania do ISH we Franfurcie.
Na naszej ekspozycji pracowali managerowie z wszystkich europejskich oddziałów Novellini (Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Francja, Hiszpania), agenci włoscy oraz wszyscy export managerowie. Każdy z nas miał co robić.

Spośród tłumów przewijających się po ekspozycji, najwięcej pytań padało w języku włoskim. Odwiedzali nas też architekci z ciekawych krajów takich jak np. Cypr, Turcja czy Czarnogóra. Miło było usłyszeć rownież pytania po polsku - odwiedziła nas tyska Mera, warszawska B-Marra Design, czy krakowski BOZ 2.

Takie imprezy jak iSaloni czy ISH to wielokrotnie bardziej kwestia budowania lub ugruntowania marki, prestiżu. Trudno przełożyć koszty targów na obroty zrealizowane podczas imprezy. Nie dokonywaliśmy transakcji handlowych. Pokazaliśmy nowości asortymentowe. Liczymy na to, że hitem będzie brodzik z możliwością przycinania, wanna dla osób z niesprawnością ruchową i nowe systemy hydromasażu. Uzupełnieniem oferty są kolorowe profile (czarny, zloty, brosse) w przystępnych cenach. W Polsce jesteśmy w przeddzień premiery nowego katalogu.

Jeśli chodzi o organizację targów iSaloni - brak jakichkolwiek zarzutów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na doskonałość.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA